Yüzünü 15 dakika içinde yenileyin!

0

💫 1. Kuru cildi eleyin

Sızdırmazlıktan ve soyulardan kurtulmak için muzdan besleyici bir maske hazırlayın. Tarifi: Bir orta boy muzu ezin, 1 çay kaşığı besleyici krema ekleyin, 1 çay kaşığı zeytinyağı, bir çay kaşığı limon suyu ve iyice karıştırın. 15-20 dakika yüzünüze uygulayın. Ilık su ile yıkayın.

💫 2. Gözlerin altında “çanta” dan kurtulun, şişer ve morarma yapın

Aşağıda gözlerin altında şişme var. Çiğ patatesleri küçük bir rendeye koyun. Daha sonra, elde edilen yudum gözlere uygulanır ve 20 dakika bekletilir. Bu ilaç, fazla miktarda sıvıyı göz kapaklarından “çeker”.

Çürükleri çıkarın. Görünümü yenilemek için, karargahınıza göre 2 çay poşetini (siyah veya yeşil) demleyin, soğuyana kadar bekleyin. Gözlerinizi giyin ve yaklaşık 15-20 dakika boyunca yalan söyleyin. İsteğe bağlı olarak, 2 hazır diskler sütte nemlendirir ve 15 dakika bekler.

💫 3. Tahriş olmuş cildi sakinleştirin

Yorgunluğu gidermek ve yüz cildinin güzelliğini geri getirmek için kefir maskesi yapın. Tarif: 100-200 ml yağlı yoğurta ihtiyacınız var. 15-20 dakika boyunca birkaç kez kefir ile yüzünüzü yağlayın, sonra ılık suyla yıkayın.

💫 4. Cilt tonunu ver

Yağlı ciltler için. Yumurta beyazı, bir kaşık zeytinyağı ve birkaç damla limon karıştırın ve cilde uygulayın.

Kuru ciltler için. Süzme peynirini ekşi krema veya kremayla karıştırın, yumuşayıncaya kadar pound ve yüzünüze uygulayın.

Normal ciltler için. Soyulmuş muzu parçalayın, bir kaşık taze sıkılmış greyfurt suyu ekleyin. Ve sonuçtaki yudum yüzünüze uygulayın.

💫 5. Cildi hizalayın, solgunluğu ortadan kaldırın

Parlak sebzelerden ve meyvelerden gelen besleyici maskeler size yardımcı olacaktır.

Kuru ciltler için. 2 orta boy havuç soson küçük bir ızgarada, bir yumurta sarısı ile karıştırın ve deriye bir yüz uygulamayın. 10-15 dakika tutun. Ilık su ile yıkayın.

Normal ve kombine ciltler için. 2-3 yemek kaşığı yumurta akı karışımı. l. bir viburnum suyu ilave edin ve kişiye 10-15 dakika karıştırın. Daha sonra ılık suyla yıkayın.

💫 6. Yağlı parlaklığı giderin

Yağlı cildiniz varsa ve genellikle “parlaklık” duygusu ve makyajı bozarsa, kozmetikçinin sırrı size yardımcı olacaktır. Bir kavanoz içine biraz su ve beyaz sirke karıştırın, bu karışımdaki bir pamuğu ıslatın ve yüzünüzü ovun. Sirke, gözeneklerdeki yağ ve safsızlıkları giderir. Akşam makyajını uygulamadan önce bu prosedürü uygulayın – daha uzun sürecek.

💫 7. Cildi yumuşak, yanaklar – çatlak yapın

Buz küpünü yıkayın. Papatya veya guelder-gül suyunun kaynatılmasına dayanarak buzu kullanabilirsiniz.

Unutmayın: Buz dokunması hafif olmalı, buz küpünü deriye zarar vermemek için 1-2 saniyeden fazla tutmayınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here