Yüze Krem Nasıl Uygulanır

0

Herkes, maskeyi yüzüne nasıl düzgün uygulayacağını bilmiyor. Kozmetik uzmanlarının “Altın Kuralı” vardır: her yüz maskesi (maske, yüz kremi) kesinlikle masaj çizgilerine uygulanmalıdır. Aksi takdirde cildin gerginliğini azaltmak ve azaltmak mümkündür. Ne yazık ki, cildimiz geçleşmeye değil, tersiyle yaşlanmaktadır.

Kremin uygulanması için kurallar:

1. Krem, temizlenmiş cilde uygulanır.

2. Günlük çare, evden ayrılmadan en az 30 dakika önce yüze uygulanmalıdır.

3. Gece çare (kullanırsanız), yatmadan 2 saat önce.

4. Cilde bağımsız olarak çalışma fırsatı verilmelidir, bunun için, haftada bir kez besleyici bir krem ​​kullanmayın. Derinin agresif çevresel etkilerine maruz kalmadığı bir gün bunu yapmak daha iyidir.

5. Cildiniz için uygun bir ürün kullanın. Krem için güzellik uzmanına tavsiyelerde bulunursa daha iyi olur, ancak bu ondan satın alınabilecek belirli bir markayı empoze etme şeklinde olmamalıdır. Bir vicdani kozmetik uzmanı cildinizin tüm nüanslarını hesaba katacak, kural olarak, çeşitli seçenekler sunacak.

6. Bir kerelik bir uygulama için, bezelye boyutunda yeterli para var.

7. Kremin süresinin dolması durumunda ürünü kullanmayın. Ürününüz bitkisel içerikler içeriyorsa, raf ömrünün sonunda allerjik reaksiyonlar meydana gelebilir ve krema petro kimya endüstrisine ulaşırsa çok tehlikeli bileşikler oluşur.

Kremlerin uygulanması için teknik:

Krem, masaj hatlarındaki hareketleri vurarak hafifçe uygulayarak, çizgilerin ucuna kolayca sabitlenerek bitirilmelidir. Kremin uygulanması sırasında fiziksel gücü aşırıya çekmeyin, çünkü bu yalnızca deriyi yaralamaz aynı zamanda gerilir, böylece yeni kırışıklık oluşumuna neden olur.

Öncelikle, nerede yüzümüzde yüz masaj hatları olduğunu anlamamız gerekir.

Frontal bölgede, kremi parmak uçlarınızla uygulayın. Hareketler frontal bölgenin merkezinden ve her iki yönden tapınaktan yönlendirilmelidir.

Sonra, kremi gözlerin etrafına uygulayın. Hareketin gözü altında tapınaktan burna ve kaşların altında (gözlerin üstünde) – burundan tapınaklara kadar.

Nazik dokunuşlarla krem, çene bölgesinden çene çizgisi boyunca ve kulağa uygulanır.

Burun uçlarından her iki yönde, kremi kulağın ortasına düzleştirin. Ayrıca, krem ​​dudakların köşesinden uygulanır.

Boynu unutmayın, kremi sağdan aşağı doğru sola ve sağa uygulanır. Kozmetik ürünleri dağıtırken çeneye kadar tırmanış yapın. Tiroid bölgesine dokunamazsın.

Çenede, krem ​​hafifçe uygulanır, ancak avuç içi enerjik alkışlarla.

Deriyle çalışmanın ilk aşaması hazırlıklıdır. Ellerinizi rahatlatmak demektir. Bu işlemden hoş bir his (hassasiyet ve yumuşaklık) elde etmenizi sağlar. Yüzünüzü sevin, şaşaalı ve düzgünce ona dikkat edin. Kremin uygulanması cildin okşayışına benzemekle birlikte ovulmamalıdır.

Masaj çizgilerine krem ​​uygulamak daha iyi? Kollajen zarar vermek istemiyorsanız, o zaman sadece bunu yapmak gerekir. Bunun nedeni lenf nodlarının ve kollajen liflerinin aynı masaj hatları boyunca yer almasıdır. Bu arada, kaliteli yüz bakımı – kremin belirli bir süre içinde doğru uygulanması. Cildin kendine özgü biyolojik ritimleri vardır ve onlara göre kozmetik bakımı daha iyi algılarlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here