Yasemin Özdemir ile Röportaj

0

Kendine öz hayata ve tarzına yorumlarıyla kızların kolaylık sağlayacak fikirler vermesiyle ön plana çıkan güzel bir isim, yani ”Yasemin Özdemir” Sizlerin merak ettiğiniz hakkında ve hayat maceralarını kısaca özetleyen Yasemin Özdemir ile keyifli bir sohbet geçirdik, bakalım bu güzel sohbeti Yasemin Özdemir neler söylemiş..

1)Ne zaman makyaj yapmaya başladın?

İlk makyajımı lise ikinci sınıftayken yapmıştım. 15-16’lı yaşlar bir genç kızın makyaj yapması için ideal bir yaş olduğunu düşünüyorum.
2) İlk makyaj ürününüz neydi – bugün hala kullanıyor musunuz?
İlk makyaj yapmaya başladığım zamanlar, göz kalemi modası vardı birde herkesin olmazsa olmazı “Kirazlı Nivea” dudak bakım kremi. Bu gün hala, dudak nemlendiricisi çantamdan ayırmadığım bir makyaj ürünüdür.
3) En sevdiğiniz makyaj ürünü?
Işıltılı allık en sevdiğim ürün kategorisinde. Görünümünüzü canlı ve doğal tutmakla beraber, tertemiz ve bakımlı bir etki bırakıyor.
4) Onsuz yaşanmaz diyebileceğiniz ürün var mı ?
Göz atlarım yoğun çalışma ve uykusuzluktan dolayı zaman zaman yorgun bir görünüme sahip oluyor. Bu yüzden “concealer ” benim için vazgeçilmezdir.
5) Sevmediğiniz ürün var mı ?
Fondötenden ve  sonrasında kullanılan makyaj sabitleyici pudra, beni en rahatsız eden iki ürün.
6) En beğendiğiniz makyaj stili nedir?
Doğal görünümlü ve ışıltılı günlük makyaj her zaman favorimdir. Bakımlı ve ilgi çekici olmanın yolu saatlerce makyaj yapmaktan geçmiyor. Yoğun fondötenler, takma kirpikler yapay bir görüntü sunuyor. Sanılanın aksine doğal halinizi ve en beğendiğiniz özelliklerinizi ortaya çıkaran makyajlar her zaman en güzelirdir.
7) Makyajınızla ilişkiniz nedir? Her zaman sevgiliniz mi oldu yoksa sevmek zor oldu mu?
Üniversiteye ilk geçtiğim yıllarda severek saatlerce makyaj yapabilirdim. Koyu göz makyajı, belirgin rujlar, hepsini aynı anda yapabilecek kadar çok seviyordum. Zamanla bunu azaltmaya başladım. Şimdilerde makyajı hala çok sevsemde daha az yapmayı tercih ediyorum.
8) Makyajınız kendinizi nasıl etkiledi? Kendini daha güvende hissettiriyor mu, güzel mi?
Kendine güvenin ve güzel hissetmenin makyajla bir ilgisi olduğunu düşünmüyorum.Hayatı ve kendini seven herkes güzeldir. Bir kadının kendine güvenmesini en çok etkileyen husus aklıdır.Makyaj yapmak hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olduğu için, haliyle bende çoğu zaman dışarı çıkarken makyaj yapıyorum fakat yapamadığım günler kendimi hiç bir zaman güvensiz hissetmiyorum.
9) Unutulmaz makyaj hikayen var mı ?
Koyu göz makyajı yaptığım bir gün sağanak yağmura denk gelmiştim ve yolda giderken insanların yüzüme neden baktığına anlam veremiyorum. Eve geldiğimde herşeyi farkettim. Bir makyaj ancak bu kadar akabilirdi. 😀
10) Güzellik felsefenizi 10 kelimeyle nasıl anlatabilirsiniz?
Düzenli uyku, sağlıklı beslenme, bakım, kendinden emin bir duruş, doğru kıyafet, bakımlı bir saç kesimi, pozitif tavır, güler yüz, mis koku.
11) Saçlarınızı kısaca anlatır mısınız ? En beğendiğiniz saç stili nedir?
Saçlarına aşık biriyim. Çoğu kişi saçı düz de olsa kıvırcık da olsa pek sevmez her zaman şikayetçidir. Kocaman ve kıvırcık saçlarımı özellikle kat kestiriyorum çünkü bu görünümün beni temsil ettiğini düşünüyorum.
12) Saçınızla olan ilişkiniz nedir? Her zaman sevgiliniz mi oldu yoksa sevmek zor oldu mu?
Bakımı zor olan bir saç yapısına sahibim. Özellikle taramak benim için hayli acı verici. Kıvırcık saçların her zaman en kötü yanı çabuk kırılması ve kuru bir yapıya sahip olmasıdır. Saçlarımı çok sevdiğim ive yapısının bozulmasından korktuğum için haftada bir bakım uygularım. Uzun süredir bu rutini uyguluyorum.
13) Saçlarınız kendinizi nasıl etkiledi? Kendini daha güvende hissettiriyor mu, güzel mi?
Çoğu arkadaşım beni anlatırken ilk saçımdan bahsediyorlar. Hoşuma gitmiyor diyemem. Kıvırcık saçların daha havalı oluşunu biraz geç farkettim ve doğru kesimi yaptırdığımdan beri nadiren fön çektiriyorum. Kendimi en sevdiğim halim saçımın doğal olduğu zamanlar.
14) Çılgın saç hikayesi (vahşi boya işi, çılgınca kesilmiş vb.)
18 yaşındayken su çiçeği olmuştum.(büyük yaşta geçirenler için bu hatalık, çocukken olduğundan çok daha fazla etkilemekte). Bu hastalığı çok ağır geçirmiştim ve doktorum vücudumda iz kalmaması için 6 gün boyunca duş almamı yasaklamıştı. Bu süre içerisinde yataktan hiç kalkmadan hastanede kalmıştım. 7. Günde saçlarımı yıkadım ve açmak imkansızdı. Düz saça oranla kıvırcık saç daha fazla karışır. Saçımın bir kısmını kesmek zorunda kalmıştık. Hayatımın en kötü ve komik anısı olabilir. 😀
15) Bizim hakkımızda ne düşünüyorsunuz?
İçerikleriniz oldukça faydalı ve gündemin nabzını takip ediyor. Başarılar diliyorum. 🙂
Yasemin Özdemir > Instagram | Youtube

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here