Yağlı Ciltler için Matlaştırıcı Maske Tarifi

0

Cildimiz yediklerimiz, içtiklerimiz ve hava kirliliği yüzünden zara görmekte, bu zararın neresinden dönersek kar olarak bilelim ki cildimizi bakım yaparak daha sağlıklı cilde kavuşalım. internette yüzlerce yüz maskeleri bulunmakta ve her biri farklı bir yöntemler uygulamamızı sağlıyor, bu uygulamaların hangisi doğru diyecek olursanız, bu soruya söyle cevap verebilirim herkesin kendine göre bir tarifi var malzemeler bakımından aynı olabilir bir çoğu bizim uygulamamız ve sizleri yönlendireceğimiz uygulamalar bizler içinde önemlidir, bir konuyu okunuzda mutlaka yorumlara bakın yorum yoksa fikrinizi mutlaka söyleyin, biz elimizden geldiği kadar yorum yazın demiş olsak ta uygulamayı deneyim memnun kaldığını yada memnun kalmadığını yazarsa diğer okurlarda yorumlara dikkat edecek ve önlemini alacaktır, sizde bir yorum ekleyin ki başka bir konuda yorumlardan fikir sahibi olacağınızı unutmayın, admin yazıları site yönetimi tarafından yazılmaktadır, uygulamalar denenir ev tavsiye edilir. Kişi ismi ve blog yazarlarımız kendi fikrince konular ve uygulamaları vardır. Gelelim biz yağlı ciltler için matlaştırıcı maske tarifine, evde kolayca hazırlayıp kendiniz uygulayacağınız bir tarif.

Yağlı ciltler temiz görünse de cildimiz yağ salgılamaya devam eder ve bunu gün boyu etkili ve sürekli ve düzenli yapılması durumun da cildimizi sağlıklı ve güzel görünmesi sonucuna varırız.

Bu maskede kullanılacak malzemeler; 1 yemek kaşığı kil ve ılık su.

Hazırlanışı ve uygulaması; 1 kasenin içerisine bir yemek kaşığı kili dökün ve yavaş yavaş ılık suyu ilave edin, elde edeceğimiz kıvam sert bir puding kıvamı ve bu kıvama ulaşıncaya kadar ılık su ilave edin. Hazırlamış olduğumuz maskeyi dilerseniz ellerimizle yada bir fırça yardımıyla cildimize uygulayalım. Tamamen istediğimiz bölgeye uyguladığımız da kuruyuncaya kadar bekleyelim, kuruduktan sonra yine ılık su yardımıyla yavaşça cildimizi ovalayarak maskeyi cildimiz den arındıralım. Ovalayarak yaptığımız için peeling görevi görmüş oluyor ve bu uygulamayı haftada 2 kez uygulama yaparsak cildimiz her gecen gün daha mat ve sağlıklı görünmeye başlar.

Bu konuyla fikir ve yorumlarınızı mutlaka bekliyoruz, özellikle bu uygulamayı yapanlardan.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here