Yağlı Ciltler İçin Limon ve Bal Maskesi

0

Merhabalar sevgili okurlar, bu konumuz hem faydalı hem de evde kolay uygulaya bileceğimiz  bir maske olacak.

Bu maske diğer maskelere göre hem farklı hem de daha faydalı bu sayede en çok tercih edilen maskelerden biri, peki bu maske için neler mi gerekli? 1 Tatlı kaşığı bal, 1 tatlı limon suyu ve yeteri kadarda süt. Bal ve limon suyunu bir kasenin içerisine dökün ve karıştırın karıştırırken azar azar süt dökün çok sulu bir şekil de olmayacak kıvama getirmek gerekiyor yani yüzümüze sürdüğümüz de yüzümüzden akıp gitmeyecek şekilde olması gerekiyor.

Hazır olan maskemiz yüz ve boyun bölgemize uygulayın, maskemiz kuruduğunda sünger  yardımıyla siler gibi yüz ve boyun bölgesinden temizleyin. Temizle işlemimiz bittikten sonra yüzümüzü ve boyun kısmı ılık su yardımıyla durulayın. Bu uygulama ciltteki sağ sağlama oranını dengeleyerek sivilce ve siyah nokta oluşumu engelleyerek biz tertemiz bir cilt de kavuşturacak. Bu maskeyi düzenli olarak uyguladığımız da bu tür şikayetlerde  yeterince uzak olacağımız kesindir. Şimdi diyorsunuzdur ne kadar zaman da bir kullanacağız diye hemen söylüyorum bu uygulamayı iki haftada bir uygulayın ve sivilce ve siyah noktalardan uzaklaşın..

Bu uygulamayı yapmış olan ve yapacak olanlardan mutlaka yorum bekliyoruz, yapacağınız yorumlar yapmayanlara ve yapmakta şüphelenen okurlarımız için yardım kaynağı olacaktır. Bu konudan memnun kaldıysanız paylaşmayı unutmayın.. 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here