Yağlı Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

0

Merhaba sevgili okurlar, yağ vücudumuzun işlevi için gereklidir ve vücudumuzda belirli oranda bulunmaktadır.

Cildimizde bulunan yağ oranın dengeli olması bizim için çok önemlidir cildimizde bulunun yağlanmanın fazla olması aslında cildimiz kırışmasını önler yaşlanmayı geciktirir, ama yağlı ciltler sivilce, gözenek problemleri ve ciltlerinin çabuk kirlenmesine neden olmaktadır. Yağlı ciltler atmosferde bulunan kirli havadaki tozları ve pislikleri ciltlerine gelmesini engelleyemezler, bu sebepten dolayı yağlı bir cilt yapısına sahipseniz mümkün oldukça cildinizi temiz tutmalı cilt bakımlarını ihmal etmemelidirler. Sizlere bu konuda nasıl yardımcı olacağımızın pratik bilgiler ve uygulamalar belirtmek istiyoruz.

Sizlere önereceğimiz maske tarifi;  1 adet aspirini 1 çay kaşığı suda iyice ezin, 1 tatlı kaşığı kuru maya karışıma ilave ediyoruz daha sonra ise 1 çay kaşığı oksijenli su ilave edip yaptığımız karışımı iyice karıştırıyoruz. Hazırladığımız karışımı cildimize parmaklarımız yardımı ile masaj yapar gibi sürüyoruz. Sonrasın da 15 Dakika bekledikten sonra cildimizi ılık su ile temizliyoruz bu cilt maskesini  haftada 1 defa yapabilirsiniz.

Sizlere önereceğimiz ikinci maske tarifi; İkinci cilt maskesi  ise oldukça etkili ve kolay bir cilt bakım maskesi. 1 yemek kaşığı beyaz kil ile 2 yemek kaşığı suyu karıştırıp bu karışıma bir çay kaşığı limon ekliyoruz ve karışımımızı hazırlıyoruz. Bu karışımı yüzümüze iyice yediriyoruz ve kuruyana kadar bekliyoruz mümkün oldukça mimik hareketi yapmamaya çalışmalısınız. Maske kuruduktan sonra su ile yıkayıp maskesi temizliyorsunuz bu cilt maskesi cildimizde bulunan yağı emerek cildimizdeki yağ oranını düşürerek daha sıkı ve temiz bir cilt görüntüsü kazanmamızı sağlayacaktır. Bu uygulamayı da haftada bir uygulayabiliriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here