Yağ Yakıcı Zayıflama Çayları

0

Herkese merhaba, yazın küçük ayrıntılar buyuk derdimiz olmasın yani biz kendi tabirimizle fazlalıklar diyelim kendimizi aklımızdaki gibi yapmak için başlamak yolu kısaltmaktır yani adım atmadan hedefe ulaşamazsınız. Bu konumuz da kendimize araştırdığımız ideal bir diyete ek olarak yada ben ayda bir kilo bile versem yeterli diyenler için yağ yakıcı çay desteği, bir çok karışımlı çaylar olmasına rağmen yine veremiyorsanız kendinizi sıkmayın her bitkisel çay yağ yakıcı özelliğe sahip değildir ve karışımlı çaylar bir kaçı yağ yakıcı olmasına rağmen tadını yumuşatmak için tatlı çay karıştığın da içtiğiniz çayın etkisini göremeye bilirsiniz. Biz size onlarca çay sunup kafanızı karıştırmak yerine en önemli yağ yakıcı çaylarını açıklayıp sizlere hedefinizde daha yardımcı olmak için sizlerin yanınızda olduğumuzun bir göstergesidir.

Şimdi gelelim yağ yakıcı çaylara, ilk başta sizlere kolay hazırlanan  ve her evde olmazsa olmazlarından  maydanoz, evet yanlış duymadınız maydanozu hem kahvaltıda yeşillik olarak yenmesin de hemde çayını yaparak yağ yakmasında etkili yani maydanozu hayatımız geniş bir yer vermeliyiz. Peki kahvaltıda yedik ama çayını yapmayı bilmeyenlere güzel bir tarif sizleri bekliyor.

Maydanoz çayı için gerekli malzemeler yarım limon, küçük bir tutam zencefil, on kadar karanfil, iki çubuk tarcın çeyrek demet maydanoz ve isterseniz bir kaç dilim yeşil elma ekleyebiliriz. Hazırlaması ise bir tencerenin içerisine bir litre kadar su ardından liman ve zencefili parçalara bölüp sonrasında yıkayıp tencerenin içerisine atın  ve ardından tarcın ve karanfili ilave edip kaynatmak için ocağa koyun, kaynamaya başladığın da iki – üç dakika daha bekletin ve ocağın altını kapatın ve ılındıktan sonra yemeklerden yarım saat önce alın  öğlen ve akşam öğünlerde uygulayın ve çayı günlük taze yazarsanız daha faydasını görürsünüz.

Maydanozun kilo vermede etkili olduğu, metabolizmayı hızlandığını, idrar söktürücü ve göbek yağlarının yakmasında önemli rolü vardır.

Gelelim ikinci önemli çayımıza, şimdiki çayımız yeşil çay..

Yeşil çay diyet tedavisinde ve form çayların arasında da yer almakta, yeşil çay diğer çaylara göre saha sağlıklı diyebiliriz. Yeşil çay  diğer çaylarla üretimi aynıdır ama işlem sırasında farkı yaprak bütünün bozulmaması ve diyer çaylara göre daha az işlem görmesidir yanı sağlık bakımından yana da içiniz rahat edebilir. Yeşil çay vücut sıcaklığını  etkisi altına alır ve vücutta kan dolaşımını hızlandırır ve bunun yanı sıra metabolizmayı da hızlandırır yani vücudu etkisi altına alır fazla tüketilmesi bünye için risk yaşanabilir ve öğlen ve akşam tüketildiğinde bir riski yoktur.. Bu çayımızı da yemeklerden sonra içebiliriz. ayrıca sindirim sistemine de dinlendirici etkisi olduğunu da söyleyebiliriz.

Ve gelelim üçüncü çayımıza yani son çayımız diyebiliriz, şimdiki çayımız oolong çayı..

Oolong çayı, yeşil çay etkisi gibi ama işleniş biçimi farklıdır ve ve yağların sindirilmesini ve vücuttan atmasını daha hızlı yapar yani yağların depolanmasını engel bir çay diyebiliriz. Ayrıca bu çayın mineral olarak ta zengin olduğunu söyleyebiliriz, Birde son olarak söyle söyleyebiliriz ki  yüksek kolesterolü olan kişilere ve şekere karşı kullanılan oolong çayı yine yemekten sonra öğle ve akşam olmak üzere düzenli kullanıldığın da etkisini görebilirsiniz..

Yazımız dikkatlice okuduğunuz için teşekkür ederiz bu muhteşem yağ yakıcı üç çayı mutlaka denemenizi tercih ederiz, yaşam diliyneyen ve etkisi gören okuyucularımızdan mutlaka yorum almak istiyoruz çünkü yorumlarınız bizler için önemli. Daha önce deneyen ve iyi sonuçlar alanlar varsa da bu yazımızı paylaşarak insanlara doğru konuda paylaşılmasında yardımcı olabilirsiniz. Bizi destekleyen tüm okuyucularımıza sağlıklı fit bir yaşam dileriz..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here