Var Olan İlişkinizi Yenileyin

0

Kişiler bir ilişki içindeyken monotonlaşmaya başladıklarının farkına varmazlar ve sonunda bireyler arasındaki çatışmalar kavgalara dönüşür, böylelikle ilişkiler yıpranır. Bu nedenle mutlaka var olan ilişkiyi her zaman yenilemek, heyecanı, canlılığı kaybetmemek gereklidir. Bunun içinde kişiler ilişkilerinde mutlaka farklılık yaratmalı ve öncelikle küçük hediyeler ile birbirlerine sürprizler yapmalıdırlar. Bu bireylerin birbirlerini hatırladığının, değer verdiğini gösterecektir. Böylece kişilerinde gururu okşanmış olacaktır.

Evliyseniz veya bir ilişkiniz varda beraber bir yaşam sürüyorsanız kendinize olan bakımınızı ihmal etmeyin. Birbirinize yakıştırdığınız ve hoşunuza giden şeyleri açıkça belirtin.

Birlikte yapmaktan zevk aldığınız hobilerinizi atlamayın. Haftada bir kere de olsa zaman ayırın. Hayat her zaman müşterek olduğundan dolayı sorumluluklarınızı paylaşın. İşleri tek kişinin görevi gibi görmeyin ve ortak zamanlarla iş bölümleri yapın.

Tartışmaktan kesinlikle kaçınmayın. Eğer hoşunuza gitmeyen hareket, söz ya da bir durum varsa karşınızdaki kişiyle bunları açıkça konuşarak, çözüme ulaştırın. Konuşulmadan hiçbir sorun çözülemeyeceğini gibi kişiyi de içten içe kemirecek bir problem haline gelecektir.

Var Olan İlişkinizi Yenileyin

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here