Vajinanız İçin Nasıl Bakım Yapılır?

0

Şu anda Talk Canada’nın yakın zamanda yayınlanan taslak değerlendirmesiışığında talk pudrası ile ilgili her türlü endişeler var ve bu da talkların yumurtalıklara potansiyel risklerini öneriyor. Ayrıca, talk-based ürünlerle ilgili riskleri açıklamadığı için Johnson & Johnson aleyhinde açılan 2016 davası vardı. Elbette, bütün bunlar şu soruyu soruyor: Kadınlar neden oraya toz koymuşlar? Görünüşe göre, buna hiç gerek yok, bu yüzden vajinanıza nasıl özen göstereceğiniz konusunda doktor onaylı ipuçlarını okuyun.

Favorisi H2O

Toronto’daki Kadın Koleji Hastanesi’nde kadın sağlığı görevlisi olan Dr. Angela Giacomantonio, “Sabunlar sert ve vajinanın pH’ını bozabilir ve bu da vajinit gibi maya vajiniti gibi enfeksiyonlara yol açabilir” diyor. “Yani, bir yıkama bezi ve kullanılmasını tavsiye hiçbir sabun. Kadınlar onu kullanacaklarsa, kokusuz olmalılar. ”Bu alanda köpük kullanmamaya karşı sezgisel görünebilir, ancak alanı bir bezle yıkamanın basit sürtünmesi bakteri, kir vb. boşa.

Büyükanne Külotunu Kucaklama

Bayanlar, şanslısınız. Giacomantonio (Tamam, evet, “bizim kadar nemli” kelimesinden nefret ettiğini biliyoruz), “Sıkı iç çamaşırlarından, külotlu çoraplardan, tozluklardan, sıcak, nemli bir ortam yaratan bu tür şeylerden kaçının” diyor. Sebep? Bakteriler ve mayalar ıslak koşullarda gelişirler. “Pamuklu iç çamaşırları, tam serseri iç çamaşırları gibi, dantelli veya [sentetik kumaşlardan] daha iyidir çünkü aynı şekilde nefes almazlar. Yatağa iç çamaşırı giymemek de yardımcı olacaktır. ” 

Egzersiz yap, sonra soyun

Çok fazla egzersiz yapıyorsun – tebrikler! Ancak ne yaparsanız yapın, işiniz bittiğinde doğrudan değişim odasına gidin. Giacomantonio, “Çok yüzmeyi veya egzersiz yapmayı seven kadınlar, etkinliklerini yaptıktan sonra derhal ıslak giysilerden çıkmalı” diyor. Bu athleisure eğilimin olumsuz şudur: verebilir bütün gün spor giysiler giyen harika görünüyorsun, ama teknik atlatma.

Kokusuz git

Bu hoş kokulu şeyler fikrini canlandıran birçoğumuz için zor bir durum. Ancak Giacomantonio şöyle diyor: “Köpük banyosu gibi şeylerden kaçının. Ayrıca, bazı külot astarları, içlerinde kokular ve kimyasallar varsa daha da kötüleşebilir, bu yüzden onları kullanacaksanız, en doğal, kokusuz olanlar olmalıdır. ” Ürünler arıyorsanız Natracare pedleri deneyin pestisitlerle ağartılmamış veya püskürtülmemiş, aksi halde eczanenizdeyken etiketi okuyun, çünkü kokusuz çeşitli tampon ve ped çeşitleri mevcuttur. Ayrıca, bu yıl Team Menstrual Cup’akatılmayı düşünebilirsiniz (hiç olmadığı kadar iyidir!) Ve belki de Lunapads gibi markaların yıkanabilir bez pedlerini rejiminize getirebilirsiniz .

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here