Televizyonun Önün de Uyuya Kalıyorsanız Dikkat!

0

Yaşantımız birçok farklı faktöre dayalı kötü sonuçlara maruz kalabilmektedir. Hayatımız boyunca eğlence olarak adlandırdığımız fakat bizlere farklı sonuçlar doğuran etkenler bulunuyor. İşte bunlardan biri olan televizyon aracı ise karşısında uyuya kaldığımızda davet edebileceği hastalıkları dile getireceğiz. Her ne kadar bunu görmezden gelsek de aslında televizyon çağımızın en büyük hastalıkları arasında ilk sırada yer alıyor. Sonuç olarak en çok ta eğlence amaçlı olarak gördüğümüz bu aracın bize olabildiğinden daha fazla bağımlılık haline getirilip vazgeçilememesi üzerine olmaktadır. Uykulu halinizle hiç izlememeniz dahi olsa televizyonun sesi bile oldukça tehdit uyandırıcı büyük sorunları meydana getirebilmektedir. Sizlerde olmasa bile mutlaka çevrenizde televizyon karşısında uyuya kalan kişiler bulunuyor. İşte bu evren bir sonrasını hep birlikte öğrenelim.

Alzheimer Hastalığı Kapıda

Alzheimer Hastalığı Kapıda Birçok kişisel gelişim uzmanı ve uzman doktorlarda bu durum üzerine sürekli değiniyor. Televizyon izlenildiği vakit uyumaya niyetli beyin yapısına ait nöronlar üzerinde kötü bir etki bırakmaktadır. Uykulu vakitlerde televizyon izlenilirken sürekli aynı noktaya bakmak bir nevi hipnoz durumunu doğurmaktadır. Bu kapsamda beyin tamamen işlevsizlik duruma geçerek bir süre sonra mutluluk hormonları salgılamaktadır. Fakat bu mutluluk durumları bildiğimiz mantıkta olmamaktadır, tamamen uyuşturucu niteliği taşıyan bir durumu doğurmaktadır. Buna hitaben var olan bağın aniden kıparak beyin yapısının kendiliğinden kapanması durumunu da ortaya çıkarmaktadır. Hipnoz durumu ise bildiğiniz üzere birçok televizyon dizileri ve TV programları birçok farklı bilinçaltı mesajlar yollamaktadır. Bu da bir nevi kişinin beyin yapılarını uyur vaziyeteyken etkisi altında bırakabiliyor. Buna ek olarak birçok Alzheimer hastasının da bu tür sorunlardan kaynaklı olduğu araştırmalarca ortaya konulan bulguları kapsıyor.

Televizyon ve IPad ile Uyuyanlar Dikkat!

Özelliklede 25 ila 65 yaş arası kişilerin televizyon ve IPad gibi cihazlarla uyuma alışkanlığı son dönemlerde artış göstermekte. Buna hitaben havanın kararmasıyla birlikte hastalık halini ve bağımlılık durumunu oluşturduğundan ötürü kişinin hemen algı kapasitesi direkt olarak bu cihazlara kilitlenmektedir. Özelliklede alışkanlık durumu bağımlılık ile çok daha farklı bir durumu da ortaya çıkarabiliyor. Işığın söndürülerek televizyon izlenilmesi ve IPad ile hipnoz olma durumu da uykulu haldeyken en çok zarar veren etkiler arasında bulunmaktadır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here