Spor Salonuna Gitmemek İçin Nedenler

0

Bazen en iyi sağlıklı kendimiz olabilmek için, her ne olursa olsun her gün çıkıp çalışmamız gerekiyor gibi geliyor. Mazeret yok, değil mi? Şey, belki de değil! Zindelikle ilgili başlıkların çoğunun neden sadece emmemiz ve spor salonuna girmemiz gerektiğine odaklanmasına rağmen, sadece doğru hareket olmadığı zamanlar vardır. (Evet, doğru okudunuz.) Burada, spor salonuna gitmemek için tamamen yasal sebepler, artı birkaç tembel.

“Yorgunum”
Sabahın erken saatlerinde yapılan ter seansınız için uyanır ve hareket edemeyecek kadar yorgun hissedersiniz.

Ne yapalım
Bu, vücudun gerçekten yorgun olup olmadığına veya sıcak yatağın o anda daha çekici göründüğüne dair dürüst bir öz değerlendirme sonucu ortaya çıkar. Ünlü antrenör ve Think Fitness Studios’un başkanı Brent Bishop, “Bazen tükenme duyguları, gerçekten ilham eksikliği nedeniyle ortaya çıkan motivasyon eksikliği ile maskeleniyor” diyor. Bu durumda, yeniden yapmak için iyi bir zaman olduğunu söylüyor. Fitness planınızı değerlendirin ve canlandırın. “Egzersiz yapma hedeflerinizi ve nedenlerinizi yeniden değerlendirmeniz ve anlamlı olduklarından ve egzersizlerin ilgi odaklı olduğundan emin olmanız gerekir. Belki antrenmanlarınızla eşleşmek veya yeni ilham almak için yeni bir sınıf denemek için iyi bir zaman olabilir. ”Öte yandan, uyku egzersiz yapmak için eşit derecede önemlidir ve yedi saatten daha az vücudun en iyi şekilde çalışması için yeterli değildir. . Toronto merkezli aile hekimi Dr. Christine Yurkowski, “Bütün gece ayaktayken, spor salonunu atlayıp ZZZ’leri yakalamanız daha iyi olur. Hiç uyumadığınızda, daha az koordine olursunuz ve beyniniz de sizi tehlikeye atar. Sabah erken egzersizler motive edici ve etkili olmalıdır; daha fazla fiziksel ve zihinsel stres eklememeliler. ”

“Hastayım”
Eliptik bir makineye yakın bir yerde olmaktansa, üşüdüğünüzü hissediyor gibisiniz ve Netflix’i izlemeyi ve tavuk çorbasını yemeyi tercih ediyorsunuz.

Ne yapalım
Üzgünüm beyler, Netflix bekleyebilir. Her iki uzmana göre, ücretsiz bir geçiş için hafif bir soğuk algınlığı yeterli değil. “Temel bir soğuk algınlığınız varsa, genellikle ılımlı bir yoğunlukta çalışmak için hala iyi durumdasınız” diyor Bishop. Karar vermenize yardımcı olmak için izlenecek birkaç kural var. Yurkowski, “Boyun kuralı” ne zaman egzersiz yapılacağını belirlerken yaygın bir kural olarak tanımlandı ”diyor. “Semptomlarınız boynunuzun üzerindeyse – hapşırma, burun akıntısı, tıkanıklık, hafif boğaz ağrısı – o zaman hafif ila orta dereceli aktivite yapmanın uygun olması gerekir.” Ancak, hem eğitmen hem de doktor hastalığın daha fazla olup olmadığını kabul eder grip benzeri, ateş, ağrılar ve göğüs öksürüğü, evde kalmak ve iyileşmek için en iyisidir. Ayrıca, herkesi kirleten o kişi olmayın. Hapşırıyorsanız ve burnunuzu çekiyorsanız, antrenmanınızı evde tutmak en iyisidir.

“Stresliyim”
İş yerinde son tarihin altındasın, anneni geri aramayı unuttun, haftalardır saçlarını yıkamadın ve buzdolabında ketçaptan başka bir şey yok.

Ne yapalım
Bu makaleyi okumayı bırak ve GYM’e git! Evet, stres atışı, ruh halini artırıcı, depresyonla mücadele yararları hakkında söylenen her şey doğru. “Stresli ve etrafta koşuşturduğun zaman, sadece 20-30 dakika olsalar bile, antrenmanlarına zaman ayır,” diyor. Yurkowski, bu yapılacaklar listesine eklenecek bir şey daha olsa da, egzersiz yapmanın çok önemli olduğunu kabul ediyor. “Fiziksel aktivite, stresle başa çıkmanın en iyi yollarından biri olabilir. Zaten yoğun bir programa daha fazla paket koymak zor olabilir, ancak biraz bile stres yönetiminde uzun bir yol kat edebilir. Yapabileceğin tek şey öğle tatilinde kısa bir yürüyüş yapmaksa, elinden geleni yap. ”

“Ağrım”
Bacak gününü çok zorladın ve hissediyorsun. Yerleri gezmek için fazladan bir zamana ihtiyacın var ve tuvalette oturmak gerçekten zor zamanlar geçiriyor.

Ne yapalım
Yine, sezgi burada önemlidir. Biraz ağrıyorsanız, vücudu hareket ettirmek ve kanın akmasını sağlamak, hafif sertliği hafifletmek için en iyi şey olabilir – tabii ki çok fazla gerilme. Ancak, kendinizi aşırı sert hissediyorsanız ve kaslarınız aşırı yorgunsa, itmek sizi geri getirebilir. “Eğer kaslarınız hala önceki antrenmandan ağrıyorsa, o gün atlamak ve iyileşmek için en iyisi. Dinlendiğimizde, vücudumuzun iyileşmesine izin verilir ve gerçek ilerleme sağlanır ”diye açıklıyor Yurkowski,“ Aşırı yapmak düşük performansa, düşük bağışıklık, uyku bozukluğuna, daha yüksek yaralanma riskine ve daha fazlasına neden olabilir ”diye ekliyor.

“Yaralandım”
Akut veya aşırı yaralanma nedeniyle vücudun bir bölümünü toparlar, cüruflar, küfürler, destekler veya bebekler.

Ne yapalım
“Genel olarak, eğer bir yaralanma akutsa [yakın zamanda meydana geldi ve gözle görülür şişlik ve buna bağlı ağrı gösteriyorsa] o zaman içinden geçmek istemezsiniz” diyor. “Bununla birlikte, örneğin gergin bir eklemin dolaşımına ve geri kazanılmasına yardımcı olmak için daha az ağrısız bir hareket aralığında hareket etmeyi öneriyorum.” etkilenmiş bölge. “Örneğin, bir omuz yaralanmasından kurtuluyorsanız, ağırlaştırıcı egzersizleri atlayın ve vücudun farklı bir bölgesinde çalışın.” Daha fazla kardiyo ve bacak güçlendirme hareketlerine odaklanabilirsiniz. Alt satır: Eğer inciniyorsanız ve gerçekten spor salonuna gitmeyi hayal edemiyorsanız (örneğin, sırtınızı attınız), suçlu hissetmeyin. Ayrıca bir fizyoterapist, masör veya başka bir tıp uzmanından uzman görüşü almaktan çekinmeyin. Ne kadar çabuk iyileşirseniz, o kadar erken geri dönersiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here