Sivilcelere Son

0

Sivilcelere engel olmak çok zor ergenlik döneminden başlar  ve hayatımız boyunca sorun olmaya devam eder, ama bunun çözümü de var tabi ama neden sivilce çıkar? Bu sorunu cevabı çok fazla yanıt çıkabilir, dikkat etmemiz gereken yağlı yiyecekler den uzak durulmalı ve özellikle stres ve sıkıntılardan uzak durulmalı ve bu sayede sivilce çıkma olasılığı azalır.

Artık her bir derdin yada bu gibi sorunların elbette çözümü var ama bu çözümü ilaç ve kremler ile değil doğal yollar ile çözülmelidir, kullanılan ilaçlar cildinize düzensiz kullanıldığında cildinize zarar verebilir. İşte burada mantıklı hareket etmeniz gerekir cildinize ilaç kullanımında çok dikkat etmeniz gerekir ama doğal yollar, ilaçlar kadar cildinize zarar verme ihtimali yoktur.

Sivilcelerinizi sakın sıkmayın, çünkü sivilcenin içinde olan sıvı bölüm yayılan bölgede sivilce çıkmasına da neden olur yani kurtulayım derken daha da çoğaltmayın.

sivilce

Bu konuda en etkili çözüm ise elma, çünkü elma hem meyve olarak cildimize yararlı hemde elma sirke olarak da faydaları var.

Sizlere elma sirkesi ile sivilcelerin nasıl ortadan kaldırıldığının sırrını ve formülünü açıklayalım, alttaki tarifleri dikkatlice uygulayın.

– 1 çay bardağı elma sirkesi

– Yarım çay bardağı su

Uygulama;

Bir kabın içine 1 çay bardağı elma sirkesini dökün, yarım çay bardağı su ekleyin ve bir parça pamuğu bu karışıma batırıp sivilce üzerine bir süre kompres yapın.

Bu uygulamayı yaptıktan sonra etkisini kısa zaman içinde göreceksiniz.

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere sağlık ve güzellik dolu günler dilerim…

sivilce çözümü

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here