Saç Rengi Seçim Rehberi

0

Yeni saç rengi cildinizin gölgesiyle kaynaşmalıdır. Daha sıcak renkleriniz varsa, altın taşmalar içeren bir boya seçin. “Soğuk” bir cilde sahip kızlar, platin sarışın, koyu kestane, bordo ve erik tonlarına uygulamanız yeterli olabilir.

Aynı şey gözlerin rengi için de geçerlidir. Kahverengi veya yeşil gözlü, çok kestane ve kırmızı veya kırmızı tonlu altın tonlarında olanlar. Gri ve mavi gözlerin derinliği, saçın soğuk sedefsel renk tonları ile çok iyi vurgulanır.

İki yeni ton arasında seçim yaparsanız, daha açık bir renk almak en iyisidir. Onarmak çok daha kolay olacak, ancak koyu renklerin aydınlatılması uzun zaman alacaktır.

İşaretleme masası:
Saç boyalarının paketleri üzerinde, genellikle boyanın tonunu, nüansını ve tonunu belirten yerleştirilmiş numaralar bulunur. Birinci şekil boya renginin derinliği, ikincisi (ana) ana renk, üçüncüsü ek gölge.

Çoğu zaman ilk 10 gölgenin paletinde (veya öylesine). 1 – siyah, 2 – koyu kahverengi, 3 – orta kahverengi; 4 – açık kahverengi, 5 – koyu sarışın, 6 – orta kahverengi, 7 – açık sarışın, 8 – orta sarışın, 9 – parlak sarışın, 10 – platin sarışın.

Ek tonlar (üç basamaklı): 1 – doğal, 2 – kül, 3 – altın, 4 – bakır, 5 – kırmızı, 6 – mor, 7 – kahverengi, 8 – inci.

Yapı:
Saç ipucuyla tam olarak ne yapmak istiyorsun? Gri saçlarını boyamak, rengi biraz düzeltmek veya radikal olarak değiştirmek için? Bir sürü gri saçınız varsa veya rengi tamamen farklı bir renge çevirirseniz, amonyum boyayı deneyin. Renk ve yeni vurgulamaları korumak için, bileşimde amonyak olmadan nazik boyalar seçin.

Saç üzerindeki etki:
İki tür kimyasal saç boyası vardır: kalıcı ve yarı kalıcı. İlki saçların derinliklerine nüfuz eder ve herhangi bir gölgede kalıcı bir renklendirmeyi garanti eder. Yarı kalıcı boyalar saçlar için daha güvenlidir (amonyak ve hidrojen peroksitsizdir), ancak daha az dirence sahiptir: başlarını yıkamak için en fazla 30 işlem.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here