Saç ile 5 Kış Sorunu

0

Soğuk havanın başlaması ile saçlar muzdarip. Ve her kış, acılı bir şekilde saçınıza daha zararlı olanı belirlemeye çalışırsınız: şapka veya eksikliği. Güzel kalabilmek için, basit kış kurallarını izlemek yeterlidir.

❄ Saç kuru ve sıkıcı
Sebepler: Isıtma yüzünden iç mekanlarda kururlar. Kışın genellikle saç kurutma makinesi kullanıyorsunuz (ıslak bir kafa ile yürümek için hava değil), ancak aşırı kuruma da katkıda bulunuyor. Kapaklar ve eşarplar mekanik olarak hareket eder: sürtünme saç terazisini açar, yüzey daha az düzleşir ve parlaklığını kaybeder.

Önleme: Haftada iki kez nemlendirici bir maske kullanın. Sıcak bir tasarıma başlamadan önce saçları serin bir şekilde% 70 oranında kurutun. Köklerden uçlara termal püskürtme spreyi sıkmayı unutmayın!

Acilen çöz: saçınızı tarayın! Bu, tüm uzunluk boyunca köklerden deri yağının dağılmasına yardımcı olur, lifler daha yumuşak, düzleştirilir ve parlaklaşır. Daha fazla etki için saç uçlarına bir damla el kremi ya da zeytin yağı uygulayın.

❄ Saçlar elektrikleniyor
Sebepler: Kuru hale gelir ve elyaflarındaki pozitif yükler birbirlerini daha yoğun bir şekilde püskürtür. Aslında, biz bu işlemi elektrifikasyon olarak adlandırırız.

Koruyucu bakım: Nemlendirici veya ıslatıcı şampuan ve kremi kullanın. Ve saçları yıkadıktan sonra iplerin ortasından uçlara kadar silinmez bir nemlendirici kullanın. Bu, statik elektriği nötralize etmeye yardımcı olacaktır.

Acil bir şekilde düzeltin: Zayıf bir fiksasyon cilası mucizeler yaratabilir – bileşimi içindeki polimerler, saç dökülmesine “bulutlarda yüzmemesine” yardımcı olur. Eğer elinizde varsa Eh, saç, o zaman, dikkate antistatik olduğu, bu tür ürünler saçı beslemek farklı besin kompozisyonundaki varlığı ile karakterizedir antistatik giysi hiçbir sorun yoktur.

❄ Saç hacmi tutmaz
Sebepler: Bu doğaları gereğidir: Yaz aylarında nemden kıvrılmaktadır ve kış aylarında eksikliği nedeniyle sarkmaktadırlar.

Önleme: Islak iplere hacim vermek için kökleri vurgulayarak püskürterek uygulayın. Saçlarını kur, baş aşağı. Daha sonra köşe üzerinde bir demet yapın ve soğana kadar bekleyin (bir dakika veya iki dakika) – kökler bu konumda kalacak ve saç stilinin uzun süre tutulacaktır. Stil vermek için zamanınız yoksa, köklere kuru şampuan uygulayın ve hafifçe tamponlayın.

Acil olarak düzeltme: Genellikle bu kurnaz kullanılamaz – iplerin kuruluğunu daha da kötüleştirebilir. Gerçekten, kadınlar tuvaletine gidin ve el kurutma makinesi altında başını koymak gerekirse Ama – Eğer darbe-kuru olduğu gibi saç ısıtmak ve yukarıda açıklanan şekilde köklerinden onları kaldırmaya muktedir.

❄The Başlık altındaki saç dökülür
Sebepler: Şapka, kilitleri bir konumda kalıcı olarak tespit eder ve ayrıca sıcaklık ile ısınırsınız – dolayısıyla karşılık gelen şekli.

Önleme: Farklı boyutlarda dalgalarla saçlarınızı yatırın, ardından kilitlerden bazılarının bükülmesindeki değişim toplam kütlede organik görünecektir.

Doğru derhal: zıt artık hangi o bir yönde saç Perekin (örneğin, bir tarafta tüm sen bölümlemeye ayrılmış olsaydı) ve bir örgü ya at kuyruğu uçlarını toplayarak, bu pozisyonda bunları düzeltmek.

❄Scal Derinin cildi
Nedenler: Sadece kışın saçlarınızdaki beyaz lekeleri fark ediyor musunuz? Büyük olasılıkla, yine dehidratasyonda, çünkü cildin soyulması.

Önleme: Kaliteli kafa derisi bakımı için özen gösterin.

Acil olarak düzeltin: Saçları topal ya da kuyruk halinde parçalamadan toplayın, daha sonra soyulma o kadar da fark edilmeyecektir.

Kış artıları var. Üçü kadar:
Pürüzsüz ipuçları: Fazla nem yoktur – ekstra bukleler yoktur.
Doygun renk: sıcak güneş ve tuzlu su etkisi yoktur.
Hızlı duş: yedinci terinize kadar çalışmazsan başınızı her gün yıkamanız gerekmez.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here