Saç Büyümesini Arttırmak İçin 8 Yol

0

1. Düzeltmek
Saçın daha sık kesilmesi gerekiyor, ziyaret edilen biter saçlı saçlar kötü büyüyor. Her gün elbette saçları kurutan saç kurutucuları ve çeşitli kıvrımlı ütüleri kullanıyoruz. Uçları yok ederek saçları daha hızlı büyüyecek şekilde programlarız.

2. Kızgın yağla baş masajı
Saçları daha kalın, daha güçlü ve sağlıklı hale getirmenin etkili yollarından biri, sıcak yağlı bir kafa masajıdır. Isıtılmış yağ cilde sürülmeli, 15-25 dakika bekletilmeli, daha sonra baş yıkanmalıdır. Dulavratotu ya da hint yağı kullanabilirsiniz. İşlem haftada 2 kez tekrarlanmalıdır.

3. Yumurta beyazı
Yumurta beyazı bulunan vitaminlerin tıbbi özellikleri vardır. İhtiyacınız olan tek şey, birkaç yumurta kırmak, sarısı proteinten ayırmak ve proteine ​​saçına uygulamaktır. Bu maskeyi 10-30 dakika tutun. Sonuç gelecek uzun olmayacak. İlk maskeden sonra saç çok daha sağlıklı görünecektir.

4. İçme suyu
Günde 8 bardak su içerseniz, yalnızca daha iyi hissetmekle kalmaz, aynı zamanda saçlarınızı geliştirirsiniz. Ve sağlıklı saçlar daha hızlı büyür.

5. Saç tarama
Saç taramak için günde yaklaşık 4 defa gereklidir. Bu saç büyümesini uyaran saç folikülünü uyarır.

6. Dikkatle saç kurutma makinesi ve maşa kullan
Kurutma ve düzleştirme saçmalarımızı çok etkiliyor. Haftada en az 4 kez kullanımını azaltmaya çalışmalısınız. Ve saçın ne kadar sağlıklı hale geldiğini göreceksin.

7. Proteinler
Yediğimiz de saç büyümesini etkiler. Protein kullanımı, folliküllerin düzgün çalışmasını sağlar. Balık, süt, yumurta, muz – tüm bu protein ürünleri saçlarımız için yararlıdır.

8. Patates suyu
Saç büyümesi doğrudan tüketilen vitamin miktarına, en popüler B vitamini miktarına bağlıdır. Saç büyümesi için bir patates maskesi (saç dökmek üzere kıyılmış patatesler) yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here