Ruj Rengi Nasıl Ayarlanır

0

Herkese merhaba, ruj rengi nasıl ayarlanır?

Konumuza açık tenlilerden başlayalım, bildiğiniz gibi açık tenlilerde nude ruj rengi moda yani ten rengi. Özellikle doğallık sevenler arasından tercik edilen ve gençler arasında en çok tercih edilen bir ruj da diyebiliriz. Bu tür ruj rengini kullanırken  dikkat edilmesi gerekir, ten renginiz beyazsa teninize uygun şeftali tonları ve pembe tonların da bir ruj rengi sizi bambaşka bir görünüşe sokar ve dudaklarınızı ortaya çıkarır ve doğal bir görünüme de sahip olursunuz.

Koyu tene sahipseniz dudaklarınızı ortaya çıkarmak ve doğallık tercihinizse kahve tonları sizler için idealdir ve dudaklarınız doğallıkla göz önüne getirecektir.

Ruj renginiz matsa rujunuzu sürmeden önce peeling yapmanız gerekir, aslında her ruj da yani tüm rujlarımızı sürmeden önce dudaklarımıza peeling yaparsak dudaklarımız ölü hücreden arınır ve daha yumuşak dudaklara sahip oluruz. Hızlı ve pratik peeling tarifi şöyle söyleyebilirim, şeker,bal ve zeytin yağı ile iyi karışımla dudaklarımız peeling  uygulaması yaptıktan sonra mat rujumuzu sürebiliriz. Yada peeling yerine dudak nemlendiricisi sürebilir, bunun için de tek dikkat etmemiz şeffaf nemlendiriciler olması, eğer ki renkli nemlendirici sürersek rujumuzu sürdüğümüzde ruj rengin de renk oynaması yapar bunun için de tercihimiz şeffaf olmalıdır.

Ruj uygulamasında çerçeveli seviyorsanız kelem olmadan da çerçeveli dudaklara sahip olabilirsiniz ama rujunuzu nasıl kullandığınıza bağlı eğer ki rujunuzun bir yani orjinal hali gibi yani aldığınızda bir yanı sivri oluyor, hala o şekilde kullanıyorsanız sivri tarafın la dudaklarınıza çerçeve yapabilirsiniz. Sizlere biraz daha taktik vermek isteriz ki bu sizlerin de hoşunuza gideceğinden eminim çerçevelediğiniz rujun kalan orta kısımlarını bir açık tonla rujla tamamladığımız da daha güzel dudaklar olur denemediyseniz mutlaka deneyin derim.

Son zamanların trendi likit mat rujlar, likit rujlar da yine çerçeve sevenler için küçük bir fırça yardımıyla çerçeve yapabilir ve kalan yerleri likit rujun fırçasıyla tamamlayabilirsiniz. Likit rujlar da yaptığımız hatalar hızlı kuruduğu için hızlı hareket ettiğimiz için hatalar meydana gelmektedir ilk önce çerçeve yapın ve sonra iç kısmın tamamlayın buda sizi hatalardan kurtaracaktır, kuruduktan sonra düzeltmeye kalkmayın düzeltmeye kalktığınızda daha da kötü görünmesini  yol açabilirsiniz. Tek seferde acele etmeden uygulayın.

Şimdi gelelim koyu ton rujlara, koyu renk ruz biraz sıkıntılı olabilir yani dalgalanan ve akıp giden yani kaybolan bir rujunuz varsa sizlere tavsiyelerde bulunacağız. Kullandığınız göz altı kapatıcısı ile dudaklarınıza bir baz oluşturarak yani alt yapı uygulaması yapın. Bu uygulama sayesin de hem rujun dağılmasını engelliyorsunuz, hem de dalgalanmasını engellemiş oluyorsunuz.

Gelelim en can alıcı ruj rengine yani kırmızı ruj rengi.  Kırmızı ruju uygularken mutlaka peeling yapılması lazım çünkü kusursuz bir görünüş olması lazım, rujumuzu sürmeden önce kusursuz bir çerçeve çekilmesi lazım ki mükemmel bir görünüme kavuşsun. Çerçeve konusun da sizlere üç önerimiz olacak bunlardan biri dudak kalemi yoksa eğer rujunuzu ince fırça yardımıyla yapabilirsiniz yada son zamanlarda yeni çıkan transparan dudak kalemleri ile çerçeve yapabilirsiniz. rujunuzun daha kalıcı olmasını istiyorsanız dudak kalemi ile yaptığınız çerçevenin içini de kalemle doldurunuz ve rujunuzu uygulayın özellikle ağız köşelerini rujunuzu sürmeyi unutmayın ki gülümsediğiniz de ağız köşeleri kötü bir görüntü olmasın. Kusursuz bir görünüme sahip olmak istiyorsanız ten rengi göz kaleminiz ile taşan ve düzeltmek istediğiniz yerleri kalayca düzeltebilir hatta dıştan da bir  çerçeve ile kusursuz bir görünüm sağlayabilir ve fırça yardımı ile kalem izlerini dağıtabilirsiniz. Eğer ki  ten rengi göz kaleminizi bunun için kullanmak istemeyenler için de göz altı kapatıcısı ile ince fırça yardımıyla da yapabiliriz. Unutmayın ki sen farklısın kendin için dikkat etmen gerekenleri kural koy ki hatalara yer vermeyin sizi farklı yapanın altında imzamız olduysa da ne mutlu bize, son olarak ta konumuzu beğendiyseniz çevrenizle paylaşmayı bizi sizin sayenizde daha fazla kadına yardımcı olmayı istiyorsanız konumuzu paylaşmayı unutmayın, ve bizimle olduğunuz için teşekkür ederiz..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here