Renklerin İyileştirici Gücünü Evinizde Kullanın

0

Renklerin insan psikolojisi üzerindeki etkisi yadsınamaz. Büyüleyici bir etkiden bahsediyoruz. Gördüğünüz renklerin sizin duygu durumunuzu etkilememesi mümkün değil. Bu yüzden de sık sık duyarız, oturma odalarında kullanılması gereken renkler farklıdır, yatak odalarında farklı, çalışma odaları apayrı bir alandır ve tabi bir de çocuk odaları var. Öylesine çok püf noktası var ki bu işin, belli bir rengi seçmek dahi yetmiyor. Renk tonları var odanın güneş alma durumu var ve kişilerin zevkleri de yine bu değerlendirmenin içinde. Sizin için kısaca nerede hangi rengin tercih edilebileceğine dair bir yazı hazırladık.

Başlarken ilk olarak oturma odaları üzerinde durmamız doğru olacak. Oturma odası ya da salon olarak adlandırdığımız oturma ve günlük zaman geçirme alanlarında ışığın durumu çok önemlidir. Hele de alan darsa, açık renklerden başka seçeneğiniz yok diyebiliriz. Çünkü beyaz ve bej gibi tonlar bu alanı daha ferah, daha geniş gösterecektir. Daha renkli ama sıcak ve samimi görünmesini isterseniz ise yeşil ve benzeri renklerin pastel tonlarını yani yine açık renkleri tercih edebilirsiniz. Yatak odaları ise oldukça hassas bir alan… Aşkın rengi kırmızı bu alanlar için uygun bulunsa da aslında sizi daha sinirli hale getirebilecek bir renktir. Bunun yerine mavi, sarı ve bej gibi dinlendirici renkleri tercih etmek gerekir. Böylece kendinizi huzurlu, mutlu ve dinlenmiş hissedersiniz. Çalışma odalarında, enerjik renkler kullanılmalıdır ve daha koyu renkler için de doğru alan olduğunu söyleyebiliriz. Neon renkler dahi olabilir. Sarı, yeşil ve mavinin en canlı tonlarına ne dersiniz mesela? Son olarak ise mutfak rengine gelirsek, burada en önemli etken mutfak dolaplarıdır. Renkli dolap kapaklarınız varsa, duvarlarda sadelikten yana olmalı hatta mümkünse beyaz tercih etmelisiniz ama dolaplarınız beyazsa, yine pastel tonlar harika olabilir.

Bu tip bilgiler ve çok daha fazlasına ulaşmak için ise bizi aramayı unutmayın. Karakaş Yapı ‘nın profesyonel destek ekibi, size evinizi güzelleştirirken harika bilgiler ile yol gösterecektir. Evinize güzellik katarken, bu tip bilgilere çok ihtiyaç duyacaksınız. Bunun için tek yapmanız gereken bizi aramak.

resim2

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here