Renk türünü göz önüne alarak makyajı nasıl seçersiniz?

0

Rengin rengini anlarsan, ne tür makyajın uygun olduğunu anlamanız daha kolay olacaktır. Bulmak için, “sıcak” bir renk türüne veya “soğuk” aşağıdaki yollardan birine sahip olursunuz.

  • Beyaz bir t-shirt veya gömlek koyun. Böyle bir şeyin arka planındaki cilt soluksa, renk deseniniz “soğuk” olur. “Sıcak”, cildi cilalandırılmış haldeyken, aksine hafifçe bronzlaşmış gibi görünecektir.

  • Başka bir şekilde: hangi süslerin daha gittiğini hatırlayın. Gümüş, bir kural olarak, “soğuk” bir renk ile uyumlu bir çifti, altın “sıcak” bir cilt ile daha iyi kombine edilmiştir.

Renk türleri de dört temel türe ayrılır: “ilkbahar”, “sonbahar”, “yaz” ve “kış”.

  • “Bahar”, kural olarak, pembemsi bir tonun “ılık” bir derisiyle sarışın veya kestane saçları ile kırmızımsı renkte birleşir.

  • “Sonbahar” renk deseni “ilkbahara” benzer, ancak aynı zamanda cilt sarımsı bir görüntüdür. Saç, ayrıca kırmızımsı bir renk tonuyla, gözler gri-yeşil, kahverengi, “çatlak” renk olabilir.

“Bahar” ve “sonbahar” renk türlerinin kızılıkları’na uygun makyaj da “sıcak” renklerin hakim olduğunu anlamak kolaydır.

  • “Kış” için açık, solgun, cilt ve koyu renk saçların yanı sıra mavi, gri-yeşil veya koyu kahverengi gözlerin birleşimi ile karakter’ize edilir.

  • “Yaz”, nötr kül tomurcuğu ve mavi, gri-mavi, zeytin yeşili veya kahverengi gözleri olan saçlarla tamamlanan “soğuk” bir görüntüdür.

Bize göre, “yaz” ve “kış” kızların kozmetik “soğuk” tonlarını seçmek daha iyidir.

Halen kaybediyorsanız ve renk modelinizi belirleyemiyorsanız, diğer güncel yazılarımızı okuyun ve kendinize iyi gelecek makyajı mutlaka bulacaksınız.

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here