Pigment lekeleri nasıl maskelenir?

0

Yüzdeki pigment lekeleri size huzur vermezse, problemi daha az belirgin hale getirmenin birkaç yolu vardır.

Çoğu zaman, pigment lekeleri cilt tonundan daha koyu renkli tonlardadır, bu nedenle bunları düzenli bir temel ile bloke etmek her zaman mümkün değildir: farklı davranmak zorundadırlar.

  • Yüzün tamamına bir astar uygulayın ya da pigment lekelerini işaretleyin, böylece düzeltici madde mümkün olduğunca uzun süre dayanacaktır.
  • Yüzün tamamını yoğun bir temel ile değil, aynı zamanda eksiklikleri gidermek için, ilk aşamada renk düzelticisini kullanın. Renkle seçilmelidir. Örneğin, yeşil parlak kırmızı bir noktayı engelleyecek, pembe – kahverengi, turuncu – mor. Pigment yerinde noktalı bir renk kapatıcıyı uygulayın, kenarlarından biraz daha ilerleyin. Ürünün cildin içine biraz ıslatılması için bir dakika kadar bekleyin ve sadece kenarları nazikçe karıştırdıktan sonra.
  • Tonal aracını düzeltme alanıyla, ancak maskeleme katmanına zarar vermemek için dikkatli bir şekilde sıkıştırma hareketleriyle uygulamaya başlarsınız. Ardından, tüm yüzün üzerindeki tonu her zamanki gibi dağıtın.
  • Eğer pigment lekesi telaffuz edilirse ve tonal kaynakların katmanları boyunca parlarsa, ilk aşamada bile en parlak kapatıcıyı veya beyaz kalemi düzelticinin altına koyabilirsiniz.
  • Beyaz pigment lekelerini gizlemek için, ton aralığından daha sıkı kapatıcı 1-2 ton uygulanmalıdır. Asıl mesele, geçişi hafifçe gölgelemek ve net sınırlar olmamasını sağlamaktır. Küçük bir düzeltme için bir kalem şeklinde kapatıcı veya düzeltici kullanmak daha uygundur. Kural olarak, bunlar yüksek yoğunluk ile ayırt edilirler ve pigment noktalarını tam olarak sınır boyunca doldurmaları kolaydır.
  • Son aşamada, makyajı pudra ile düzeltin. Fırçanın nevus pigmentosus yerine hareketi mümkün olduğunca doğru olmalıdır. Güvende olmak için yüzünüze bir peçete uygulayın ve yüzünüze tozu sürün.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here