Perde Yıkamanın Püf Noktaları

0

Perde yıkamak çok basit görünse de, hatta aa ne var perde yıkamakta diyenleri şimdiden duyar gibiyiz. Acaba doğru bildiğiniz şeyler ya yanlış olduğu söylesek şaşırabilir hatta yok artık ta diyebileceğiniz püf noktalar var şimdiden merak ettiğiniz deme o zaman bu kadar ısındırma acıkma yeter diyerek aşağıdaki açıklamaları dikkatlice okumanızı istiyoruz ki bunları okuyorsanız baya dikkatli okuduğunuzu şimdiden tahmin ediyorum.

  • Eviniz de ki  perdeleri kumaşını iyi tanımalı ve yıkarken makine ayarlarını bilinçli olarak uygulamak en önemlilerinden birisidir. Eğer ki normal de yıkadık sayalım derseniz perdeniz karman curman olup karşınıza perde denmeyecek bir şey çıkabilir 🙂
  • Üsteki uygulamaya devam olarak söyle söyleyebiliriz ki perdenin tül yada kumaş cinsine göre doğru program seçerek makineye atabilirsiniz.
  • Perdeler tüller tek makine yıkanmalı ve kumaşlar ayrı tek makine de yıkanmalı yani ikisi de perde aynı anda makineye atılmamalıdır.
  • Perdeler makineden çıktığı anda asıldığını duyar gibiyiz ama bu bir yanlış, perdeler yıkamadan çıktıktan sonra kurutulup ütülenip öyle asılmalıdır.
  • Perdeler yılda yada 6 ayda bir değil, mevsim geçişlerine göre yıkanmalıdır. Neden diyenleri duyar gibiyim çünkü perdeler yazın güneş ışınına maruz kalarak yıpranır ve sonrasında soğuyan hava genleşme den dolayı perdelerinizin eskimesi hızlanır.
  • Perdelerinizi normal ilaç değil sadece perde için özel ilaçlar kullanılmalıdır.
  • Perdeleriniz kullandığınız ilacın beyaz perdelere beyaz özellikli renkli perdelere renk özellikli ilaçlar tercih edilmelidir.

Ayrıca hanımlar aklınızdaki soru işaretleriniz varsa bize info@senfarklisin.com adresinden sorunlarınızı ve önerilerinizi yazabilirsiniz.

Mutlu günler…

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here