Nemlendirmeyle ilgili bilmeniz gerekenler

0

Nemlendirilmiş cilt, kusursuz makyajın ilk adımıdır. Bunu nasıl başaracağımızı söylüyoruz
En yaygın yanlış anlama, sorunlu bir cilde sahip olduğunuzu varsaymaktır. ABD dermatologlar cilt tipini belirlemek için basit bir test ile geldi: o günün sonunda nasıl hissettiğini öğrenin – kuru veya normal yağlı T-bölgesi, olsun. Bunu anladığınızda basit talimatları izleyin.

YAĞLI CİLT İÇİN
Bir kremayı değil, bir losyonu tercih edeceksiniz. Kompozisyonda, örneğin glikolik veya salisilik asit gibi peeling bileşenleri varsa, iyidir.

KURU CİLT İÇİN
Bu durumda mutlaka bir kremaya ihtiyacınız var – özellikle de kışın. İçerdiği yağ ne kadar fazla olursa, krema kumaşa nüfuz eder ve daha iyi nemlendirir.

KOMBİNE CİLT İÇİN
En “kaprisli” tipi. Cildinize rahatlık hissi veren, günlük bakım losyonunuza, kompozisyonda hiç asit içermeyen, içermesine dikkat edin.

NORMAL CİLT İÇİN
Cildi soğuk etkilerden korumak için gece için ince bir merhem tabakasıyla kendinizi sınırlandırabilirsiniz.

Cilt tipinizden bağımsız olarak izlemeniz gereken bazı temel kuralları unutmayın. Soğuk mevsimde veya kuzey ülkelerinde, merhem kullanın. Sonuna kadar emilmez ve cilt üzerinde koruyucu bir tabaka bırakır. Fakat yağlı bir cilde sahipseniz, jel dokularına tercih edin.

Yüksek nemli sıcak ülkelere giderseniz, iki krem ​​getirin: hafif nemlendirici ve güneş koruyucu. Ayrıca, yumuşak bir sabun veya duş jeli kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here