Ne tür makyajın size uygun olduğunu nasıl anlayacaksınız?

0

Yeni denemeyi severim, ancak yine de hangi makyajın en iyi uyacağını bilmiyor musunuz? Bunu tanımlamak için farklı yollar var

Makyajın asıl görevi, görünümün esasına odaklanmak, gölgedeki kusurları gidermek ve neyin daha güzel görünebileceğini geliştirmektir.

  • Öncelikle, kozmetik yardımı ile tam olarak neyi görünür kılmak istediğinizi belirlemelisiniz: büyük gözleri vurgulamak veya belki de şehvetli dudakları vurgulamak için? Bu ilk adımdır.
  • Görünümünüzün temel özelliklerini göz önünde bulundurmaya dikkat edin: saç ve cilt rengi, yüzün şekli ve kaşları. Bu parametreler, hangi tonları seçeceğinize ve hangi makyaj tekniklerini kullanacağınıza bağlıdır.
  • Gözlerin rengi ve şekli de önemlidir. Gölgeler, podvodok ve kalemlerin çoğu gölgeler, siyah ve kahverengi hariç, evrensel değildir. Belki de makyaj oluştururken göz önüne alınması gereken bazı özelliklere (örneğin yaklaşan bir göz kapağı) sahipsiniz.
  • Makyaj sanatçıları genellikle diğer nüanslar gözden kaybetmek yok – Böyle saptırıcı elmacık kemikleri ve yuvarlak yanaklar, yüksek veya aksine, düşük alnın, burnun veya geniş burun üzerine ince kambur gibi kişilik özellikleri olarak.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here