Mevsimsel alerjilerin izlerini makyajla nasıl saklarsınız?

0

Cilde zarar vermeden kızarıklık ve soyulmayı maskelemeyi anlatırız.

Çoğumuz için yaz, sabaha kadar uzun yürüyüşler ve partilerle güzel bir zamandır. Ama ya mevsimsel alerjiniz varsa, ama yine de dünyaya girmeniz gerekiyorsa? Malzememizde, kızarıklığın, soyulmanın ve alerjinin diğer tezahürlerinin kozmetik yardımı ile nasıl saklanacağına dair ipuçları bulacaksınız. 

ALERJİLER İÇİN CİLT NASIL BAKIM YAPILIR?
  • Reaktif cilt kuruluğa eğilimlidir, bu nedenle nemlendirilmelidir. Bunu günde en az iki kez yapmayı unutmayın – sabahları ve akşamları. Doğrulanmış hipoalerjenik bir bileşim ile bakım araçlarına dahil edin. 
  • Temizlik hakkında unutma. Fakat unutmayın: alerjilerle, cilt tahriş edici maddelere tepki verir ve bu nedenle alkol içermeyen hassas ürünlere ihtiyaç duyar. 
  • Sadece makyaj uygulamak için kullanılan aletler cilde temas edebilir. 
  • Makyaj fırçaları sentetik elyaftan yapılmışsa daha iyidir.
  • Gün boyunca yüzünüzü yenileyin. Bu amaçla termal su kullanın. Cilt üzerinde yatıştırıcı bir etkiye sahiptir.  

YÜZDEKİ ALERJİLERİ NASIL SAKLARSINIZ?
  • Kızarıklığı etkili bir şekilde kamufle etmek için yeşil bir  kapatıcıya (krema veya sıvı) ihtiyacınız olacaktır Bu çare kolayca cildin geniş bölgelerinde kızarıklıklarını gizler. Yoğun dokulardan kaçının – kuru cilt üzerinde çok farkedilir.
  • “Hipoalerjenik” işaretiyle bir yüz kremi seçin. Son kullanma tarihine dikkat edin: bazı fonlar altı aydan daha uzun süre depolanmaz. 
  • Alerji cildine meyilli, ilaçlı olmayan mineral kozmetikler uygundur. Mineral tozunu cilt tonunu bile kullan ve parla. 
  • İltihap ve dökülme riskini azaltmak için mümkün olduğunca az dekoratif kozmetik kullanmayı deneyin. Makyaj minimalistychnym olsun: hatta cilt tonu ve renkli maskara. Önemli: Su geçirmez maskara, bir kural olarak, daha fazla potansiyel olarak alerjik bileşenler içerir.

ALERJİ SIRASINDA NE KULLANILAMAZ?

Yüz cildi tahriş ederse, yoğun tonal ilaçların kullanımından hariç tutunuz. Ayrıca bir süre su geçirmez maskara, göz farı, eyeliner ve eyeliner için söndürülür. Tüm bu ilaçlar alerjik reaksiyonları şiddetlendirebilir.  

Ve herhangi bir makyajın cildin uygun şekilde hazırlanmasıyla başladığını unutmayınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here