Maydanozun Faydaları

0

Ya bu maydanoz nelere iyi geliyormuş hiç biliyor muydunuz? Bende ufak bir hastalığımda öğrendim. Maydanoz iltihap atmakta büyük rol oynuyormuş. A vitamini barındıran maydanozun içinde K ve C vitaminleri de vardır. Sindirim sistemine, idrar yolları enfeksiyonuna, böbrek taşına astım ve bronşit hastalıklarına da faydalıdır.

Günlük olarak tüketildiğinde vücudun gerek duyduğu kalsiyum ve demiri karşılar. Ayy valla bu maydanoz her şeye iyi geliyormuş. Yazmakla bitmez. Ama o kadar sevmiyorum ki! Kaynatıp içmek beni öldürecek gibi oluyor. Kilo vermek isteyen güzellikler var ise maydanoz ile detoks duyu hazırlayabilirsiniz. Şimdi size bir kaç faydalı tarif yazacağım.

İdrar Yolu Enfeksiyonunu Geçirmek İçin Maydanoz Suyu

▪️ 1 demet maydanoz

▪️ Limon

▪️ Bal

4 su bardağı suyu tencereye koyup kaynatıyoruz. Maydanozları güzelce yıkayın, kaynamış suya atıp 5-10 dakika daha kaynatıyorsunuz. Süzüp ılık hale geldiğinde gün boyu için. Bal breitling ρεπλίκα ve limon ile tatlandırıp antioksidan gücünü arttırabilirsiniz. Bu sayede enfeksiyondan kurtulabilirsiniz. Tabi ki daha ilerleyen bir ağrı ve şikayetiniz olduğunda doktora başvurmalısınız.

Maydanoz İle Zayıflama

▪️ 1 demet maydanoz

▪️ Limon

 

Maydanoz zayıflama yönetiminde çok kullanılan bir yöntem. Size şu kadar maydanoz sapı falan demeyeceğim. Göz kararı hatta 1 demet maydanozu güzelce yıkayın. Limonları dilimleyin. Detoks suyunuzu hazırlayacağınız sürahinize veya şişenize maydanozu ve limonu koyun. Üzerine suyu ilave edin. Sabahları aç karnına bir su bardağı için. Gün içinde hazırladığınız suyu için. Etkilerini göreceksiniz.

Sağlıklı kalın! ☺️ 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here