Maskara Deneyimleri

1

Yeniden merhabalar.

Gerek moda gerek makyaj konuları hakkındaki fikirlerimle yine karşınızdayım. Bir önceki yazımı ilgiyle okuyan arkadaşlarım, takipçilerim, tanıdığım tanımadığım herkesi kocaman öpüyorum. Zaman ilerledikçe benden konu istekleri olursa bunlar hakkında bildiğim ne varsa aktarmaya hazırım. Bugün ki konumuz ise maskaralar olsun dedim. Bizler bir türlü istediğimiz performansta maskarayı keşfedemedik gitti. Kısa kirpikler, renksiz kirpikler yada seyrek kirpikler bir çoğumuzun sorunu. Piyasada her özelliğe göre ayrı ayrı tasarlanmış birçok maskara var. Kimi gereksiz pahalı, kimi ise ucuz ama yüksek performansa sahip. Ben ise çok farklı markaların bir çok maskara modellerini denemişimdir. Beğendiğim, tekrar tekrar aldığım veya gereksiz bulduğum birsürü maskara var tabi. Öncelikle bu aralar kullandığım maskaradan başlayalım. Bobbi Brown markasının ‘Eye Opening’ adlı maskarasını kullanıyorum. Şu şekilde söyleyeyim benim kirpiklerim uzun ve yoğun fakat çok renksiz. Zaten bu maskara dolgunlukta da renk vermede de harika! Çok severek günlük ve gece makyajımda kullanıyorum. Hem güzel siyah bir renk veriyor hem de asla topaklanma yapmıyor. Sadece ufak bir sorunu var. Bir süre sonra yani 5-6 saatlik bir kullanımdan sonra toz gibi dökülmeler yapabiliyor. Bu denle uzun kullanımlarda yenilemekte fayda olacağını düşünüyorum. Kolaylık olması için ulaşabileceğiniz ve fiyat bilgisi alabileceğiniz link’i aşağıda sizlerle paylaşıyorum.

Bu Ürünü Satın almak için > Eye Opening Maskara 

Maybelline markasından denediğim maskaralarla devam etmek istiyorum. Mutlaka denemeseniz bile gördüğünüz bir maskara olan ‘The Colossal Volum Express’. Sap sarı rengiyle dikkat çekmemesi imkansız gibi. Bu maskara bence kirpiklere çok hafif renk veriyor. Renksiz kirpikler için bu dezavantaj, ama kirpikleri tek tek ayırdığını söyleyebilirim. Bu yüzden bu maskara benim için tam pazar kahvaltısına giderken kullanmalık. Hafif yokmuş gibi bir duruşu var. Sanırım tüp bitince bir daha almayacağım. Benim için olmazsa olmazlardan olamadı maalesef. Fiyatı 15-20 TL arası değişiyor. İndirimden çok çok daha uyguna alabilirsiniz. Diğer bir maybelline maskarası ise yeni kullandığım ama performansını daha çok sevdiğim bir maskara. ‘The Falsies Push Up Drama’ ülkemize geldiği an olay olan bu maskara bence çok abartıldı, yinede performansını beğendiğim bir maskara. Ben verdiği dolgunluğu sevdim. Günlük kullanım için tercih edilebilecek bir maskara. Bitince yine alacağım kesin.

Bir sonraki maskaramız Mac markasının ‘Extreme Dimesion 3D Lash’ adlı maskarası. Bu maskarayı en çok kirpiğe verdiği uzunluğu sevdim. Tek tek ayırıp çok soft bir görünüm veriyor. Kesinlikle yapışma yapmıyor. Bitti ve yine aldım.Yine bitse yine alırım. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Siz hiç uğraşmayın diye bilgilerine ulaşabileceğiniz link’i aşağıda sizlerle paylaşıyorum.

Bu Ürünü Satın almak için > Extreme Dimesion 3D Lash

Hani şöyle bir düşünce vardır ”nasıl bu kadar ucuz ve bu kadar mükemmel olabilir” , bu maskara bu olayın tanımı hanımlar.Essence markasının ”Extreme Crazy Volume” cidden çok Crazy 🙂 İnanılmaz bi renk katıyor. Gece makyajı için benim vazgeçilmezim. Fiyatı da bayağı bir uygun. Birde indirimde olunca tadından yenmiyor:) Stokları çok hızlı tükenen bu maskarayı bulduğunuz an atın sepete. Verdiği renk ve dolgunluğa doyamayacağınızın garantsini veriyorum. Bir tane alın, hatta alırken ikinciyi depolayın derim.

Loreal Paris’in ”False Lash Superstar” adlı çift taraflı maskarasını uzun bir süre çok beğenerek kullanmıştım. Bir tarafı baz olması daha etkili bir sonuç verdi bana. Kirpiklerime verdiği rengi, tek tek ayırmasını ve verdiği yoğunluğu sevmiştim. Fakat bu rimelin çok hızlı kuruduğunu düşünmeye başladım. Alıyorum, açıyorum sanki 1 ay bile geçmeden içi kuruyor. Bu yüzden tekrar almamaya başladım. Alalım mı, almayalım mı? diye sorarsanız; Amaan boşverin almayın derim 🙂

Gelelim namı değer Benefit markasının ”They’re Real” maskarasına. Onun için yapılan yorumlara, izlediğim videolardan sonra almamak için kendimi zor tutup sonunda dayanamayıp aldığım bir maskara. Evet süper bir fırçası var. Bir uçtan diğer uca tek tek ayırıyor. Bence süper hacim veriyor ama renk verme konusunda çokta iddialı değil. Günlük kullanıma uygun bir maskara. Ben ona doyamadan çarçabuk bitti. Fakat tekrar gidip almadım. Çünkü; fiyatı bana hep yüksek gelmişti. Daha ucuz fiyata daha güzellerini bulmak uğruna yenilerini aradım doğrusu. Zaten hemen birebir aynısı W7 diye bir marka tarafından çıkarıldı. Adı ”Absolute Lashes’ olan bu maskara muadili olarak gösterildi. Hemen denedim işin açıkçası çokta müthiş bir fark göremedim fiyatı haricinde. Bu yüzden gidip benefit’e 5 katı kadar fazla bir fiyat vermeyi mantıklı bulmuyorum.

Bu yazımda paylaşmak istediklerimi de bu şekilde bitirmiş bulunmaktayım. Yazımı sıkılmadan okuduğunuzu düşünerek teşekkür ediyorum. Benim için yorum yazmayı unutmayın. Hepinizi koskocaman öpüyorum:))

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here