Makyaj Sonrası Rutin Temizleme

0

Tekrar merhaba

Bugün size makyaj sonrası olan rutin temizleme aşamaları mı anlatacağım. Unutmayın ki o siyah noktalar, sivilceler boş yere çıkmıyor. En büyük sebebi iyi temizlenmemek ten kaynaklanıyor. Doğuştan olan yağlı veya kuru ciltlerde makyaj sonrası rutin temizleme sayesinde dengelenebiliyor. Şimdi gelelim ben neler yapıyorum. Öncelikle biraz cildimden bahsetmek istiyorum size. T bölgem hafif yağlı, göz altlarım ise çok kuru yani karma bir cilde sahibim. Kullandığım ürünlerin hepsini yüzümün eksikliklerini tatmin etmesi ve fazlasını dengeleyip toparlamasına uygun olarak seçiyorum. Makyaj yaptım gezdim tozdum eve geldim. Banyoma geliyorum ve temizlemeye başlıyorum. Öncelikle yüzümü Garnier markasının “Çift Fazlı Micellar” kusursuz makyaj temizleme suyunu yuvarlak pamuğuma dökerek nazikçe gözlerimi temizliyorum.  

Geriye kalan cilt bölgesini Garnier markasının yağsız olan makyaj temizleme suyunu pamuğuma döküyorum.

Daha sonra yüzümü Bioderma markasının “Sebium Gel Moussant” adlı yüz yıkama jeliyle temizliyorum. Bu ürünü bir çok eczaneden temin edebilirsiniz.

Bu jel sonrası yüzüm makyajdan tamamen arınmış oluyor. Tabi gözenekler temizlendiği için açılıyor. Açılan gözenekleri derinlemesine temizlemek ve sıkılaştırmak için yüzün toniğe ihtiyacı vardır. Ben şuan Loreal markasının “Değerli Çiçekler Tonik” isimli toniğini kullanıyorum.

Kendisinden çokta memnun olduğumu söyleyemem. Ama tonik tonik tir deyip bitirmeye çalışıyorum:) Benden bir tonik önerisi isterseniz eğer Nuxe markasının tonik losyonunu öneririm. Daha çok temizlediğini düşündüğümden Nuxe markasını daha çok sevmiştim.

Şimdi yüzü nemlendirmede. Ben yüzümü Bioderma markasının “Sebium Mat Control” adlı kremiyle nemlendiriyorum. Cildim deki yağı dengelemesini ve verdiği yumuşaklığı çok seviyorum. Küçük bir tüp gibi görünse de nohut kadar bir miktar tüm yüzünüze yettiğinden çok uzun süre idare ediyor. Bu ürünü de eczanelerden temin edebilirsiniz. 

Bu ürünü göz altıma sürmekten kaçınıyorum çünkü göz altı çok hassastır ve ayrı bir ilgiye ihtiyacı vardır. Henüz benim yaşıma uygun (genç cilt) bir göz altı kremi bulamadığımdan araştırma içerisindeyim. Eğer siz biliyorsanız ve kullanıyorsanız benimle fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim. Benim makyaj sonrası rutinim bu şekilde. Okuduğunuz için teşekkür ederim. Yorumlarınızı bekliyorum ve eğer bana ulaşmak veya soru sormak isterseniz diye bilgilerimi aşağıya bırakıyorum. 

E-posta: elifdilangokalp@hotmail.com

Instagram: elifdgokalp

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here