Limonun Cildimizde Faydası

0

Limonun her şekilde hayatımızda olduğu ve bu saya de fayla oluğu bu yüzden de açık açık belli. Limonun içerdiği sitrik asit bir temizleyici ve antiseptiktir bu özellikleri ile cildimizin iyi bir temizleyici ve bakterilerden temizlenmesini sağlar ve oluşacak bakteri oluşumunu engeller. Siyah nokta  ve sivilceler cilt problemi değildir. Siyah noktalar dış etkenlerden oluşan gözeneklerin dolması ile oluşur, sivilceler de cildimizde olan yağların bakterilerden kaynaklı oluşan olaydır. Limonun faydasını siyah nokta ve  sivilceler için iyi sonuçlar elde edebiliriz. Limonla yapacağımız günlük bakım kısa sürede değişiklikleri gözle görebiliriz, yani yüze limon sürülmesi yada yazırlayacağımız tonikle yüzümüzü temizlediğimizde 1 hafta da gözle görülür farkı görebiliriz.

Limonun bir faydası da yüzümüze düzenli olarak uygulandığın da cildimizin sıkılaşmasını sağlar cildin toparlanmasını sağlar daha sonra vitamin ve mineral beslendiğin de pürüzsüz ve parlak bir cilde kavuşuruz. Aynı zamanda cildin yenilenmesinde oldukça faydalıdır.

Limonun doğrudan cilde uygulanması ve ciltte bekletilmesi cildin zarar görmesine neden olmaktadır, sizlere vereceğimiz pratik tarif ve uygulamalar cildinizi tahriş etmeden sağlıklı bir şekilde  faydalanacaksınız ve cildinizde yara varsa üzerine gelmemesine dikkat edin çünkü içerisinde olan sitrik asit yara bölgesinde yanma meydana gelerek canınızı acıta bilirsiniz.

Yüzünüzü temizlemek için bir çay bardağının yarısına kadar limonu sıkın ve üzerine su ekleyerek bardağı doldurun, sonrasın da biraz karıştırın. Yapmış olduğumuz bu uygulamayı bir pamuk yardımıyla yüzünüze güzelce uygulayın ve sonrasında bol su ile güzelce ne yıkayınız. İşlemimiz tamamdır. Bu uygulama cildimizin temizlenmesinde, bakterilerin yok olmasında, cildimizin sıkılaşmasında  ve cildimizin yenilenmesine yardımcı olacak, bir hafta sonun da tertemiz bir cilde sahip olacağız.

limon

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here