Kuru Ciltler İçin Bal Maskesi

0

Kuru ciltler yağlı ciltlere oranla daha şanslı olabilirler ama her cilt için bakım gereklidir. kuru cilt sahibi olanlar durumdan biraz daha şikayetçi olsa da maske konusunda biraz daha zorlandıkları orta da dır. kuru cilt bakımı ilk olarak ölü ciltleri arındırmakla başlar bunu en basit yönü ise limon yarım limonu bir kaba sıkın ve aynı miktarda su ekleyin, hazırladığınız karışımı bir pamuk yardımıyla cildinize yani yüzünüze uygulayın ve 2-3 dk bekledikten sonra bol su ile yıkayın bu uygulama ciltteki mikrobun arınmasını sağlar ve ölü hücrelerin yenilenmesine etkili olarak kanıtlanmış bir uygulamadır.

Her evde olan yada olması gereken bal  bulmak çokta zor değildir. Doğal bir antibiyotiklerden olan bal her konuda hayatımızda bir faydası bulunmakta bunlardan biri cilt için sizlere tarif edeceğimiz bal maskesi hem kolay hemde fazla masrafsız.Biz lafı hiç uzatmadan tarife geçelim.

Bal Maskesi; Temiz bir kase ayarlayın ve onun ardından içerisine bir tatlı kaşığı bal ekleyin, sonrasında bir tatlı kaşığı hindistancevizi yağı ekleyin. Hazırlamış olduğunuz bu küre başka bir şey ekleme yapmadan güzel bir şekilde karıştırın. Karıştırdıktan sonra temiz cildimize masaj yaparak uygulayın ve bu masaj olayını 8-10 dk boyunca devam edin, iyice cildimize yedirdikten sonra yaklaşık yarım saat beklememiz lazım içeriğindeki bal ve hindistancevizi yağı cildimizi iyice beslesin. Yarım saatin sonunda cildimizi oda sıcaklığında olan su ile yıkayın güzel bir şekilde temizlediğimiz cildimizi canlandığını göreceğiz. Bu uygulamayı hafta da bir kere uygulayalım ve düzenli olarak uygulandığında canlı ve pürüzsüz bir cilde kavuşacaksınız.

Yazılarımızı mutlaka değerlendirin size verdiğimiz tarifler araştırılıp kendimiz test ederek okurlarımıza sunmaktayız, siz okurlarımız görüşlerinizi mutlaka yorum olarak bekliyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here