Kötü Günü İyiye Çevirmenin 10 Yolu

0

Her ne kadar önüne geçemediğimiz durumlar olabilse de birçok kez kötü günler yaşayarak olumsuz anlara tanıklık edebiliyoruz. Bazen de o günün güzel geçmesi için birçok bahane arıyoruz. Eğer sizlerde bahane arıyorsanız, sizler için araştırıp hazırladığımız kötü günü iyiye çevirmenin 10 yolu ile ilgili yazımızı okumanızı öneriyoruz.
Kötü Günü İyiye Çevirmenin 10 Yolu
1. Dışarı Çıkın ve Temiz Hava Alın: Eğer böyle bir fırsatınız varsa hiç durmayın ve hemen kendinizi dışarı atın temiz hava almaya bakın. Temiz hava içinizdeki endişeleri ve tüm kaygı problemlerini azaltmak için birebir doğal bir kalkan olmaktadır.
2. Kendinizi Cezalandırmayın: Hepimiz hatalar yapabiliyoruz, hatta “hatasız kul olmaz” şarkısını da biliyorsunuz öyle değil mi? İşte bu nedenle kendinize cezalandırmak gibi düşüncelere karşıt olarak neden ödüllendirmiyorsunuz. Yaptığınız hatalardan dolayı nasıl ki kendinizi cezalandırıyorsanız aynı şekilde yaptığınız her olumlu durum için kendinizi ufak şeylerle ödüllendirin.
3. Gözünüzün Önündeki Güzellikleri Es Geçmeyin: Bazen hayatımız yoğun bir tempo yaşantısı sergileyebiliyoruz, bu nedenle birçok güzel anı ve görüntüyü de kaçırabilmekteyiz. Bulunduğunuz nokta da küçükte olsa birçok şeyi gözden kaçırmamak adına yaşayın. Gün batımı, park, sokak sanatçıları ve benzeri birçok güzel şeye denk gelince mutlaka görmeye çalışın.
4. Zor Bir Gün Olduğunu Kabullenin: Kötü günler her zaman vardırlar ve ne zaman nerede bizi yakalayacakları ise belirsiz. Bu nedenle daha öncesinden de kötü günler geçirdiğinizi ve o günü nasıl iyiye çevirdiğinizi aklınızdan çıkarmayın, uygulayın.
5. Evinizde Bir Objenin Yerini Değiştirin: Ev içerisinde herhangi bir tablo veya vazonun yerini değiştirin, farklı gelecektir.


6. Arkadaşlarınızın Sorunları ile İlgilenin: Başkalarının sorunlarını dinlemek ve onlara çözüm yolu aramak kendi dertlerinizden uzaklaşmanızı sağlayacaktır.
7. Sevdiğiniz En Güzel Şarkıyı Açın: Müzik ruhun gıdasıdır diye dememişler boşuna, beyin kimyanızı sindiren en güzel parçaları açarak günü iyiye çevirin.
8. Kendinizle İlgilenin: Aynanın karşısına çıkarak saçlarınız ve yüz temizliğiniz ile ilgilenin, hadi hep birlikte iyi bir güne hazırlanalım.
9. Anı Yaşayın ve O Anda Kalın: Kötü günlerin en büyük amacı sizi etkisi altında bırakmaya çalışmasıdır. Buna izin vermeyin ve anı yaşayarak güzelleştirmeye çalışın.
10. Çevrenizdekilere iyi Davranın: Kötü bir güne kötü gidişatla gitmek her şeyin daha olumsuz olmasını sağlar. Bu nedenle herkese iyi davranın ve yardımcı olmaya çalışın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here