Köpük Silindiri Kullanmaya Başlayanlar

0

Çünkü spor salonunda bu garip silindir olayını nasıl kullanacağınızı öğrenmek için asla geç değildir.

Her yoğun reformcu sınıfından sonra bu sıkı kaslar üzerinde çalışmak için kişisel bir masözünüz olmasını hiç istediniz mi? Şey, yapabilirsin – ve de ünlü bir bütçeye ihtiyacın yok. Bu kişisel masaj terapisti, bir tüp rujdan daha az maliyetli olan kısa, bazen canlı renkli bir silindir şeklinde gelir. Belli ki bir köpük silindirinden bahsediyorum. Muhtemelen, bir spor salonu arkadaşının daha önce arkalarına sırtını ovaladığını gördün. Ama kendin denemek için çok korktuysan, yapma! Köpük silindir kullanımı kolay ve toplam bir oyun değiştirici. Burada, bir köpük silindiri kullanmak için yeni başlayanlar için bir rehber.

İlk olarak, köpük haddeleme nedir?

Köpük haddeleme, fitness ve rehabilitasyon topluluklarında popüler olan öz-myofascial bırakma tekniğidir (bilim kendi kendine masaj için konuşur). Uzunluğu ve yoğunluğu değişen silindirik bir köpük parçasıdır. İlk defa köpürtücüler, basıncı hafifletmek için daha hafif bir silindir kullanmayı tercih etmelidir. Duygulara daha fazla alıştıkça, kalınlık artışını kademeli olarak artırabilirsiniz.

Birini kim kullanabilir?

Yuvarlamanın avantajlarından yararlanmak için deneyimli bir spor salonu olmanıza gerek yok. Victoria’ya göre, M.Ö. merkezli chiropractor ve sertifikalı güç ve iklimlendirme uzmanı Dr. Jaritt Ptolemy , “Bütün gün masa başında oturan herkes, orta hareketliliğini arttırmak için teknik kullanmalı ve 40 artı oturma saatini önlemeye yardımcı olmalıdır. Her hafta esnek bir pozisyonda. ”Tabii ki, aynı zamanda sert kaslardan muzdarip olan herkese yuvarlanmayı da öneriyor.

“Gün boyu masa başında oturan herkes, ortası arkadaki hareketliliği artırmak için bu tekniği kullanmalı ve her hafta 40 artı saat oturma saatini esnek bir pozisyonda önlemeye yardımcı olmalıdır.”

Neden olmasın ki?

Çünkü ofiste, spor salonunda ve yaşamda çok çalışıyoruz ve haftalık spa uygulamaları bütçede değil. Jaritt, “Köpük haddeleme yararlı bir araçtır, çünkü insanların öz bakımlarını üstlenmelerini sağlar ” diyor. En sık kas gerginliğini ve iltihaplanmayı azaltan bir araç olarak kullanıldığını, ancak vücudumuzda, özellikle de arkada, hareket alanını ve hareketliliğini arttırmada yararlı olabileceğini iddia ediyor.

Ruloyu nasıl köpürürüm?

Kronik olarak sıkı kasları gevşetmenin en iyi yolu, silindiri bir yara bölgesinin altına yerleştirmek ve yavaşça yuvarlamaktır. Jaritt, “Gerginlik ve ağrılı lekeleri taramak için bu kas uzunluğunu yukarı ve aşağı yuvarlayın. İyi bir nokta bulduğunuzda, serbest kalana kadar küçük salınımlı rulo kullanın. Bu beş ila 30 saniye sürebilir. ”

Arkadaki hareketliliğe yardım gelince, Jaritt silindirin üzerinde yatarken ve derin nefes almayı önerir. “Omurgalarına dik olarak omuz omurgaların arasında uzanacak şekilde uzan. Kendine sarıl veya kafanı desteklemek için ellerini kullan. Popo ve başın yerden olmalı. Derin bir nefes alın ve poponuzu düşürün ve nefesinizi verin ve birkaç kez tekrarlayınca yere gidin. ”

Ne zaman yapmalıyım?

Jaritt, “Köpük rulosuna gitmenin en iyi zamanı hedefinizin ne olduğuna bağlı olacaktır” diye açıklıyor. Daha iyi vücut hareketliliği hedeflediğiniz şeyse, sert bir antrenmandan önce kullanmak sertliğe (daha kolay hareketler), hareket aralığına (daha derin ağız kavgası) ve antrenmanınızı daha eğlenceli hale getirmeye yardımcı olabilir (antrenörünüzü lanetlemenin bir nedeni) . Gerilim azaltma arıyorsanız, cevap bir egzersiz sonrası sesh olabilir. Jaritt herhangi bir zamanda gerçekten yapabileceğinizi itiraf etse de, yatağın ek faydalar sağlayabilmesi için hemen yuvarlandığını iddia ediyor. “Gerginlikte bir salınımla gelen endorfinler de uyumanıza yardımcı olabilir.”

Yuvarlanma ve uzama zamanı yok mu? Sorun değil. Chiro’ya göre iyi bir tam vücut yuvarlanma seansı düzenli bir gerginliğin yerini alabilir. “Kasın uzun bir pozisyonda olması (yani, kasın gerilmesi) için köpük yuvarlamanın faydaları en üst düzeye çıkarılır. Bu yüzden çoğu insan köpüklendiğinde zaten bir gerginlik yapıyorlar. ”

Yatmadan hemen önce yuvarlanmanın ilave faydaları olabilir. “Gerginlikte bir salınımla gelen endorfinler de uyumanıza yardımcı olabilir.”

Vücudun neresinde yuvarlanmalıyım?

Hiç kuşkusuz roller için ulaşmak için en uygun zaman #legday! Jaritt, “Kalçanızın iç kısmındaki kasları, glütenleri, hamburları ve orta sırtınızın kaslarını hedeflemenizi öneririm” diyor. Şahsen, aynı zamanda uyluklarımın dışında da (IT grubu olarak da bilinir) kullanırım, çünkü o alanı diğer germe teknikleriyle serbest bırakmakta zorlanıyorum. Ancak Jaritt, IT grubu son derece hassas ve genellikle acı verici bir nokta olabileceğinden, bunu herkes için tavsiye etmediği konusunda uyarıyor.

Feragatler

Hiç bu kadar iyi acıtıyor mu? Diye cümle duydum. Peki, bu yuvarlanırken aradığınız hissi. Bükülmeyin, teknik çok yoğun bir deneyim olabilir, ancak Jaritt tolere edilebilir rahatsızlık ile doğrudan incinme arasındaki farkı önerir. “Köpük haddelemesini“ tatlı bir acı ”olarak tanımlıyorum. Rahatsızlığın içinden nefes alamıyorsanız ve kendinizi nefesini tuttuğunuzda bulursanız, bu, daha az baskı gerektiren bir pozisyonu durdurmak veya bulmak için iyi bir göstergedir. ”

Ayrıca, bu aracın bir terapistin yerine geçmemesi gerektiği konusunda uyarıyor. “Bir aktivite sırasında sürekli acı çekiyorsanız, muhtemelen bir yaralanmanız var. Bu durumda, silindiri uzaklaştırın ve bir profesyonel tarafından değerlendirilmeye alın. ”

“Rahatsızlığın içinden nefes alamıyorsanız ve kendinizi nefesini tutarak bulursanız, bu, daha az baskı gerektiren bir pozisyonu durdurmak veya bulmak için iyi bir göstergedir.”

Sonunda terlersen, şoka girme. Jaritt, vücuda alet üzerinde dengelemeye yardımcı olmak için gereken kasların yanı sıra masajdan gelen baskının yorucu olabileceğini söylüyor: “Biri sıkı kaslara sahipse köpük gerginliğinin serbest kalmasına yardımcı olmak için köpük rulo kullanmak bireysel. Ayrıca köpük yuvarlamanın bazı konumları için gerekli olan belli bir çekirdek kuvveti vardır ve bu konuda da yorucu olabilir. ”Bunu bir bonus antrenmanı olarak düşünün.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here