Kişisel Evrimin Sırrı

0

Yalnız sen kendi iç dünyasının kaşifi. İçsel potansiyelinizi açığa çıkarmanın tüm yollarından, en güçlüsü, evrim akışını kullanmaktır. Evrim sadece bir teori değil, doğduğunuzdan beri vücudunuzun her hücresinde çalışan bir güçtür. Çocukken, evrimin, seçim yapmak zorunda olmadığınız bir büyüme süreci olarak deneyimlediniz. Vücudunuz, bebek devletinden evrimleşmek üzere programlandı.

Hayatınızın ana odağı bir yaşam kazanıyor, bir aile yetiştiriyor ve dünyayı “orada” keşfediyor olabilir. Yine de, şimdi, evrim yapmayı seçerek, aslında istediğin kendini inşa etmede yetenekli olabilirsin. Doğal olarak bir çocuk olarak gelen şeyi yapabiliyorsanız, evrim gücü sizin için çalışıyor.

Ancak bir yetişkin olarak evrim bir seçimdir. Anahtar basit. Evrim kuvveti ile hizalamak için yapmanız gereken tek bir şey var: Kendi bilincinize katılın. Dikkatli ve farkında olmaya dikkat edin. Yaptığınız gibi, hayatta yaptığınız her seçimi etkileyecek yeni beceriler geliştireceksiniz. En çok evrilen seçim, beden, zihin ve ruhda en fazla yarar sağlayan seçenektir. Sadece aklınızı kullanarak bu ideal seçimleri nasıl yapacağınıza karar veremezsiniz. Sadece farkındalık, farkındalık için neyin iyi olduğunu bilir.

İlk adım içeri girip, bunu günlük rutininizin bir parçası haline getirmektir. Çoğu insan, içlerinde varolan derin sessizlik ve huzur içinde bir dakika kalarak geçirir; yabancı bölge. Ancak, dünyanın bilgelik gelenekleri, bilincin gizli bir gizli faydaya sahip olduğunu keşfetti. Farkındalık genişlemek ve gelişmek istiyor; Bu doğal eğilim daima makyajınızın bir parçası olmuştur.

Kendi farkındalığımızı incelerseniz, aşağıdakileri fark edeceksiniz:

 • Çocukluğunuzdan beri zihniniz atalet üzerinde ilerlemeyi tercih etti. Takılmayı sevmiyor.
 • Başladıktan sonra, evrim kendi hızını hızlandırır.
 • Bilinç doğal olarak genişler. Arzu, daha fazla şey isteyerek yollanır.
 • Kendini ne kadar iyi tanırsan, hayatın o kadar iyi olur.
 • Olumlu niyetler, olumsuz niyetlerden daha fazla desteklenir.
 • Bireysel bilinç, daha yüksek bir amaca ait olma hissi olarak algıladığımız daha yüksek bir bilince bağlıdır.

Evrimi ana amacınız olarak kabul ettiğinizde, ilerlemenizi kontrol ettiğinizde her gün sorulabilecek pratik sorular vardır:

 • Bugün nasıl ilerleyebilirim?
 • Kişisel gelişimim hızlanıyor mu?
 • Kendimi daha iyi tanıyor muyum?
 • Hayatımdan daha çok hoşlanır mıyım?
 • Öz yargı düştükçe daha olumlu oluyorum mu?
 • Daha yüksek bir hayat vizyonuna ve bu vizyonun gerçekleşmesini sağlayan daha yüksek bir güce bağlı mıyım?

Bunlar pratik şeyler, manevi yolculuktaki belirleyicilerdir. Kendi evrimimi her gün onlar tarafından ölçüyorum. Daha fazla şefkat, daha az suçlama ve daha büyük bir sakinlik hissediyorum. Kişisel büyümem, yıllar alacağını düşündüğüm bir hedefin – öfke ihtiyacının düşürülmesi gibi – daha çabuk geldiğinde hızlanıyor. Mümkün olduğu kadar yeryüzüne inanıyorum.

New York’tan Boston’a giden hızlı trende otururken, gri manzaraya göz gezdirirken; Onunla birleştim, sanki Deepak ortadan kayboldu ve sadece Varlık, saf varoluş huzuruydu. Bu ayrıcalıklı anlar, bahsettiğim belirteçler. Bana, evrimin benimle çalışan gerçek bir güç olduğunu, aynı zamanda evrensel ve kişisel bir güç olduğunu gösteriyorlar. Daha büyük bir hediye hayal edemiyorum.

Kaynak: chopra.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here