Kendi Olmak İsteyenlere Söylenmeyen Kurallar

0

Bazı durumlarda hayatın gizli kuralları vardır. Kendi olmak isteyen kişilere de söylenmeyen kurallar bulunmaktadır. Bu kurallar şu şekildedir;
Kural 1; asla insanların içinde farklı olduğun için utanma ve böyle bir durumda çirkin ördek yavrusunun hikayesini hatırla, ardından elbet bir yerde seni anlayabilecek kişilerin karşına çıkacağını unutma.
Kural 2; insanlar senin düşüncelerinden farklı bir şeyler dediğinde sakın kendinden şüphe etme. Senin söylediklerin yanlış değil, sadece farklıdır.
Kural 3; geçmişte yaptığın hatalardan ders al, pişmanlık duyma. Karşındaki kişiden de zaman geçtikten sonra özür dileme. Kırılan bir vazo eskisi gibi tamir edilemez.
Kural 4; hiçbir zaman birinin senin adına karar vermesine izin verme. Fikir edinebilir, düşüncelerini dinleyebilirsin. Ancak hayat senin hayatın sonucunu kendi verdiğin kararlarla yaşa.
Kural 5; ailen ve kendin dışında kimse için değerlerini, yapmak istediklerini ve fikirlerini ikinci plana atma. Karşındaki kişi senin gerçekten mutluluğunu istiyorsa, daima yanında olarak düşüncelerine de destek verecektir. Eğer vermiyorsa zaten değer vermiyor demektir.
kendin ol

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here