Kalem ile dudak boyama taktikleri

0

Kontur kalemi, ton bazlı bir astar veya parlatıcı için baz kat ile bazı yönlerden karşılaştırabilirsiniz. Bu araçların kullanılması gerekli değildir.  Bir dudak kurşun kalemi ile uğraşırken hatırlamaya değerler nelerdir?

Dudaklar ince veya bulanıksa 

Dudak konturunu dudakların doğal tonlarından bir ton daha koyu olan bir kurşun kalemle seçin – böylece yüzünde anında daha hacimli ve dikkat çekici hale gelirler.

Ruj parlak bir zemin ve nemlendirici bir formüle sahipse 

Böyle rujlar kural olarak, mat olanlardan daha az dirençlidir. Yayılmayı önlemek için, makyaj sanatçısı doğal bir pembe kontur kalem kullanmanızı önerir. Bunun için dış çizgiyi seçin ve içeceği bir kapla ruj uygulamadan önce doldurun ve şeffaf toz ile işlemden geçirin.

Gün boyunca ruj yenilemek istemiyorsanız 

Renk birkaç saat sonra soluk bir renge dönüyorsa. ruju uygulamadan önce dudakları bütün yüzeyi iki kalem gölge. Bu yöntem, ruju yerinde “tutunuz ve makyajın dayanıklılığını uzatırsınız.

Ruj yerine 

Kontur kalem esası olarak aynı mat rujdur, ancak daha yoğun bir konsantrasyonda kalemle dudaklarınızı makyaj yapmayı planlıyorsanız, tüye daha yatkın yumuşak bir doku seçin.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here