İş Hayatınızı Güzelleştirecek 10 Şey

0

Birçoğumuz işimizden ötürü şikayetlerde bulunuyoruz, fakat bazı durumlarda düşündüğümüz vakit ise dışarı da insanların nelerle karşı karşıya kaldığı durumlarda gözümüzün önüne gelebilmekte. Fakat her ne kadar avutmalar bununla sürse de iş hayatımızda sürekli olarak sıkıcı durumlar veya strese girme oluşumları tetikleme yapmakta. Sizlerde bu kapsamda yer alıyorsanız eğer iş hayatınızı güzelleştirecek 10 şey hakkında hazırladığımız bu yazıyı son maddesine kadar okumalısınız. Birçoğumuz işimizden ötürü şikayetlerde bulunuyoruz, fakat bazı durumlarda düşündüğümüz vakit ise dışarı da insanların nelerle karşı karşıya kaldığı durumlarda gözümüzün önüne gelebilmekte. Fakat her ne kadar avutmalar bununla sürse de iş hayatımızda sürekli olarak sıkıcı durumlar veya strese girme oluşumları tetikleme yapmakta. Sizlerde bu kapsamda yer alıyorsanız eğer iş hayatınızı güzelleştirecek 10 şey hakkında hazırladığımız bu yazıyı son maddesine kadar okumalısınız.

İş Hayatını Güzelleştirecek 10 Şey

1. Farklı ekiplerde yer alarak daha farklı projelerde çalışma sürdürebilirsiniz. Aynı ekip ve aynı proje üzerinde çalışmaktan sıkıldıysanız bu sizin için bir çözüm olacaktır. Bir diğer durum ise iş ile ilgili değil, fakat sevmediğiniz bir arkadaş problem oluyorsa yine bu seçeneği seçmenizde fayda var.

2. Bazı durumlarda görevli olduğumuz konular bizleri sıkabiliyor, sizlerde bu durum üzerine bir sıkıntı içerisindeyseniz üst yöneticiniz ile görüşerek farklı bir görev üzerine yetkilendirilmeyi isteyebilirsiniz. İşinizi aksatmaktansa farklı bir görev üzerinde deneyim yaşamak size ekstradan bir avantaj sağlayacaktır.

3. Bulunduğunuz departman size sorunlar yaratıyor ve işinizde iyi bir ilerleyiş gösteremiyorsanız eğer, farklı bir departmana geçiş yaparak bu durumu ortadan kaldırabilirsiniz. Mutlu olacağınız bir alanda çalışmak daha verimli olabilir.

4. Sürekli iş elbette ki sizi bunaltacak bu nedenle işyerinde sizi anlayan ve sizi dinleyen bir dert ortağı bulmanız hem zamanın çabuk geçmesine hem de muhabbetlerde içiniz rahatladığından daha verimli bir performans gösterebilirsiniz.

5. Sinerji yaratarak işinizi sevebilirsiniz, kiminle daha iyi işler yapabileceğinizi düşünüyorsanız o kişilerle çalışmak daha mantıklı ve verimli olacaktır.

6. Spor ve düzenli beslenme şart, çünkü bu etkenler güne iyi başlamanız ve gün boyunca dinamik bir yapıda olmanızı sağlayacaktır.

7. Hep iş olacak değil tabi ki de, molalarda veya akşam iş çıkışından sonra sevdiğiniz şeyleri yapın. Örneğin sinema, halı saha veya en güzel evinizde ayaklarınızı uzatarak sakin bir ortamda klasik müzik dinleyin.

8. Çalışma odanıza en sevdiğiniz tablolardan asın, ufak bir çiçek masanızın üstüne koyun ve hatta sırtına bir ufak yastık koymayı bile ihmal etmeyin.

9. Eğer çalışma saatleri ile ilgili bir sıkıntınız var ise bunu mutlaka yönetiniz ile görüşün, verimsiz çalışmaktansa verimi etkileyen faktörleri üst kademeniz ile görüşmek daha mantıklı olacaktır.

10. Okunmayan mailler ve bilgisayarınızın masa üstü bölgesinde yer alan gereksiz her şeyi silin ve temiz bir dijital ortam bırakın.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here