İnce dudaklar nasıl yapılır?

0

Makyaj için yeni iseniz, o zaman koyu rujlardan  kaçınılmalıdır, onlar zaten ince dudakları görsel olarak azaltır. Fakat zaten bir ustaysanız, koyu renk tonlarını bırakmadan dudaklarınızı artırabileceğinizi biliyorsunuzdur. Bunu yapmak için dudaklarınızı boyayın, doğal çizgilerini çizmeniz gerekir. Dudakların doğal sınırlarını maksimum iki milimetre bırakarak son derece doğru olmalı mıdır?

  • Mat ruj kullanıyorsanız (ince dudaklar için en iyi seçim değildir), önce nemlendirici balsamı uyguladığınızdan ve düzgün emdiğinden emin olun.

  • Kurşun kalemi, üst dudak üzerinde “kene” ile sarın, doğal bir veya iki milimetrenin üzerindeki konturu belirtin, böylece üst dudağın daha tombul görünecektir. Ruj kalemi ve kalem eşleşmelidir.

  • Bir onay işaretine odaklanarak, üst dudak şeklinin kalemi ile yeni bir konturu ayarlayın.
  • Alt dudağın ortadan lekelenmeye başlaması, köşelere doğru hareket etmesi. Bura da aynı ilke kabarık dudaklarda olduğu gibi iş görür: dudaklarınızı boyarken biraz gülümsemeniz gerekir. Alt konturu bir veya iki milimetre aşağıda doğal olanın çizin. Önemli olan makyajın doğal görünmesi.
  • Dudaklarınızı rujla, üst dudağınızla başlayın.

Dudak makyajımız bitti. Peki siz ince dudakları nasıl yapıyorsunuz? Cevapları yorum kısmına yazabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here