Hızlı Para Biriktirmenin Yolları

0

Zor hayat koşulları ve herhangi bir şeye sahip olmak adına sürekli para arayışı içerisinde olan çok sayıda kişi bulunuyor. Özelliklede ülkemizde asgari ücret veya benzeri çalışılan iş yerlerinde alınan ücretler maalesef ki kimseye uygun olmuyor. Bunun için para biriktirmek ve bir şeylere sahip olma arzusu da maalesef rafa kaldırılıyor. İşte tamda bu konuda sizlere yardımcı olacak yazımız aracılığıyla hızlı para biriktirmenin yolları üzerine öneriler sunacağız.
HIZLI PARA BİRİKTİRMENİN YOLLARI
• Evde olmadığınız, dışarı çıktığınız zamanlarda tüm elektrikli ev eşyalarınızın fişlerini çekin. Özelliklede uzun yolculuklarınıza dahil olan ziyaretler, tatil ve benzeri aktivitelerinizde tasarruf edebilmek için bu işlemi mutlaka uygulayın.
• Havaların soğuk olması adına açtığınız klimayı kapatın ve daha kalın giysilerle ev veya ofis içerisinde kalmayı tercih edin. Eğer havalar sıcak ise daha serin kıyafetler giyip, pencereleri açarak temiz ve serin havanın içeri girmesini sağlayın. Unutulmamalıdır ki; klima ve kombiler en çok elektrik tüketimi yapan ürünler olmaktadır.
• Evinize veya işyerinize sıfır mobilya ürünleri almak yerine ikinci el mobilya satışı yapan mağazalara giderek daha ekonomik bütçelerle satın alma işlemi gerçekleştirin. Öte yandan aşınmaya yönelik baş gösteren sandalyelerinizi yenilemek yerine kumaşlarını değiştirerek daha tasarruflu bir işlem yapabilirsiniz.
• Her ne kadar tuhaf bir işlem olsa da banyonuzda biriken suyu atmak yerine tuvalet temizliği veya şifon çekmek yerine bu uygulamayı yapabilirsiniz.
• Otobüs ve taksi kullanımlarını gözden geçirin. Eğer gideceğiniz bir yerin acil bir durumu yok ise ve yarım saat ve az bir süreye tabii oluyor ise yayan yürümeyi tercih etmelisiniz. Bu hem sağlığınızı daha iyi bir yere getirmekte, hem de cebinizden tasarruf etmenizi sağlamaktadır.
• Tüm bu anlattıklarımızın yanı sıra en büyük gider kaynağı olan dış hayat çerçevesini gerekmedikçe kullanmayın. Olabildiğince evde vakit geçirmek masrafsız bir yaşamın başını almaktadır. Dışarıda daha fazla vakit geçirmek, daha fazla gider demektir. Bu nedenle gerekmedikçe evinizde oturarak birçok masraftan uzak durabilirsiniz. Bu size ailevi ilişkilerde de yüksek verim sağlayacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here