Hamile kalmam ne kadar sürer?

0
Genel olarak, her kadın da gebe kalma süresi belirsizdir ve kimse size böyle bir tarih veremez. Çünkü bu tamamen şansa ve olasılığa bağlıdır.
Bir yılın sonunda, 100 çiftten ortalama 15’inde gebelik oluşmaz ve bu çiftlerde doğurganlık da bir sorun olup olmadığına bakmak için daha ileri tetkikler gerekir. Yani gebe kalmaya karar verdiğiniz de, çocuk sahibi olmayı planladığınız da sabırlı olmanız gerekir. 35 yaş altındaysanız 12 ay, 35 yaş üstündeyseniz de 6 ay denemeniz sonucu gebe kalamadıysanız, doktora başvurmanız gerekir.
 
TEILEN
Önceki İçerikEn Etkili Anti Aging Yüz Maskeleri
Sonraki İçerikDaha Parlak Saçlar İçin Doğal Yöntem
Op. Dr. Emre Canverenler
• Kadın hastalıkları ve kadın doğum uzmanı •Eğitim: *Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi *Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı •Mesleki İlgi Alanları *Gebelik ve yüksek riskli gebelik takibi, *İnfertilite (Kısırlık) tedavileri, *Laparoskopik (Kapalı) Cerrahi, *Histeroskopik Cerrahi, İdrar kaçırma ameliyatları, *4 boyutlu ultrasonografi (Ayrıntılı Ultrasonografi), *Jinekolojik kanserler, *Vajinal estetik ameliyatlar, *Rahim ve idrar kesesi sarkma ameliyatları • Sorularınız ve İletişim: canverenleremre@gmail.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here