Güzellik Bilinmesi Gereken Pratik Güzellik Sırları

0

1. Eyeliner çekerken kuyruğa şekil vermekte zorlanıyor musunuz? Bir de kredi kartı yardımıyla şekillendirmeyi deneyin.

2. Kapatıcıyı uygulamak aslında “3” çizmek kadar kolay.
3. Biten eyeliner’ınızın yerine maskaranızı kullanabilirsiniz
4. Rujunuzu sürmeden önce dudaklarının üst kısmına dudak koruyucu sürmeniz, rujunuzun göze daha çok çarpmasını sağlayacaktır.
5. Mükemmel çekilmiş göz kalemi için kirpik kıvırıcınızı kullanabilirsiniz.
6. Göz kapağına bulaşmayan ve kirpikleri yapıştırmayan maskara kullanımı için kartvizit veya not kağıtlarınızdan yardım alabilirsiniz.
7. Gözlerinizi ön plana çıkarmak için gözünüzün içine, beyaz veya açık renkli kalem çekmeyi deneyin. Yorgun ve geceden kalma görüntüsünü ortadan kaldırmak isteyenlere ekstra tavsiye ediyoruz.
8. Bitmiş fondöten ve bronzlaştırıcılarınızın yenisi almak için mağazaya koşmadan önce son kez kulak çubuğu yardımıyla “dibini sıyırın”. Bitmiş fondöten ve bronzlaştırıcılarınızın yenisi almak için mağazaya koşmadan önce son kez kulak çubuğu yardımıyla “dibini sıyırın”. Ya da bunun için özel tasarlanmış küçük spatulaları kullanabilirsiniz.
9. Yanlışlıkla teninizden daha koyu bir fondöten aldıysanız üzülmeyin, içine bir miktar yüz nemlendiricisi karıştırarak renginin açılmasını sağlayabilirsiniz.
10. Maskaranızdan en iyi şekilde yararlanmak için, kullanmadan önce bir süre sütyeninizin arasına sıkıştırarak ısınmasını sağlayın. Kirpiklerinize daha güzel kıvrım vereceğinden emin olabilirsiniz.
11. Dudak parlatıcınızın içine az miktarda nane yağı karıştırarak dolgunlaştırıcı etki yapmasını sağlayabilirsiniz.

12. Daha kalıcı parfüm için: Vazelin!

13. Daha dolgun görünen dudaklar için, rujunuzu uygulamadan önce dudaklarınızın tam merkezine açık renkli kalem sürün.

14. Hazırlanmak için çok vaktiniz yoksa, makyaj yaparken sadece gözlerinize ya da dudaklarınıza odaklanın. İkisiyle uğraşmak, istediğiniz güzelliği yakalayamayacağınız gibi size sadece zaman kaybettirir.

15. Katılaşmış ve topaklanmış maskaranızı tekrar hayata döndürmek istiyorsanız, içine bir miktar lens solüsyonu damlatın. Fakat maskaranızı alalı 3 ayı geçmişse, iltihaplanmaya yol açmaması için yenisini almanızda fayda var.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here