Gripten Korunmak

0

Kış mevsiminin gelmesiyle hayatımızı olumsuz etkileyen gripten korunmak için bazı pratik bilgilere dikkat etmek gerekmektedir. Bağışıklık sistemimizin zayıflamasıyla aniden ortaya çıkan ve ağır geçirildiği takdirde yataklara düşüren bir hastalıktır.

Gribe yakalanmamak için öncelikle bol bol C vitamini içeren sebze ve meyveler tüketmemiz önemlidir. Günlük olarak özellikle nar, portakal, havuç suyu içmek oldukça yararlı olacaktır. Bunun dışında mutlaka gripten korunmanın en etkili yollarından biri de; soframızdan eksik etmememiz gerek tavuk suyuna çorba olacaktır. Günümüzde grip aşısı tek başına tam koruma sağlayamamaktadır. Bu yüzden aşı olsak bile vücudumuzu desteklememiz gerekmektedir.

Güne mutlaka kahvaltı ile başlamamız ve kahvaltı da, yumurta, zeytin ve biber tüketmemiz gerekmektedir. Güne eğer mümkünse yürüyüş ile başlamalı, temiz hava almalı ve güneşli havalarda D vitamininden faydalanmalıyız. Günlük olarak mutlaka evin odalarını havalandırmalı ve temiz hava girmesini sağlamalıyız. Kış aylarında mutlaka sebze tüketmeye dikkat etmeliyiz ve fast-food gıdalardan uzak durmalıyız. Toplu taşıma araçları ve kalabalık yerlerde virüslerden korunmak için maske kullanmalıyız.

                gripten-korunmak-icin-ne-yapilmali-grip-nasil-gecer

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here