Gözaltı Morluklarını Gidermede Yardımcı Adımlar

0

  Bilindiği üzere yorgunluk,uykusuzluk,stres ve aşırı tuz tüketimi gözaltı morluklarının tetikleyicisidir.Gözaltı morluklarını en hızlı geçiren şey iste bitkisel yöntemlerdir.Bu yöntemlerden birkaçından bahsedeceğim.

 gozalti-sorunlari

1)Çaya batırılmış bir pamuk veya poşet çayın çöplerini atmamanızı öneririm.Onları gözünüzün altına koyup 10-15 dk bekletmeniz  ve bunu günlük olarak uygulamanız size yardımcı olacaktır.Unutulmamalıdır ki çay gözaltı morluğunun düşmanı olan en iyi bitkisel çözümdür.

adacayi-maske

2)Çiğ patates ve salatalığı gözünüzün altına koyup 15 dk bekletirseniz de çok faydası olduğunu göreceksiniz.Çünkü gözaltı morluğuna en iyi gelen iki besin patates ve salatalıktır.

 

3)Gözlere soğuk su uygulamak ve gözaltına buz koymak da gözaltı morluklarından kurtulmanız için ideal bir yöntemdir.Ayrıca bu yöntem de gözlerinizi rahatlatır.

 

4)Limon ve domates suyuyla hazırlanan bir maske de oldukça işe yarar çözümlerdendir.Şöyle ki , eşit miktarda limon ve domates suyu karıştırılıp bir hafta boyunca günde iki kez gözaltlarına sürülürse , gelişim belirgin olacaktır.

 

5)Metal bir kaşığı buzdolabına koyup 15 dk beklettikten sonra gözaltına koyup kaşığın soğukluğu geçinceye kadar bekletebilirsiniz.

gozalti-morlugu-derdini-sikca-yasamamak-icin

6)Gözaltı morluğu derdini sıkça yaşamamak için fazla sigara tüketimi,dengesiz ve sağlıksız beslenme,alkol ve çok tuz tüketimi ve uykusuzluktan kaçınmanız gerektiğinin bilincinde olmalısınız.

 

7)Yüzünüzü yıkarken çok sıcak suyla yıkamamalısınız.

 

8)Gözlerinizi çok ovuşturmaktan kaçınmalısınız.

 

Yazar; Öykü Bubolar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here