Genital bölge sağlığınız açısından öneriler

0
İşte size kadınların genital bölgeleri ile ilgili çok sık yaptıkları yanlışlar ve çözüm önerileri;
1) Genital bölgenizi kaşımayın. Kaşımak deride gözle görülemeyen yırtıklara neden olarak enfeksiyon riskini arttırabilir.
2)  Vajina içerisini yıkamayın. Vajinal duş bu organın içindeki mikrobiyolojik dengeyi bozarak enfeksiyonlara zemin hazırlar. Kesinlikle yapılmamalıdır.Sadece dış bölgeler yıkanmalıdır.
3) Genital bölgenizi yıkarken parfümlü ve kokulu sabunlar kullanmayin
4) Genital bölgenize asla parfüm sıkmayın.
5) Genital bölge temizliğini bu işi için üretilmiş kokusuz ve parfümsüz ıslak mendiller ya da sabunlar ile yapmaya dikkat edin. Bunlar yok ise sadece su kullanın.
6) Duş sonrası genital bölgenizin tamamen kuruduğundan emin olmadan giyinmeyin.
7) Çok dar iç çamaşırı ve pantolonları gün içinde uzun süre kullanmayın. Genital bölgenizin de nefes alıp vermeye ihtiyacı olduğunu unutmayın.
8) Genel sağlık açısından zararlı olduğu çok iyi bilinen şeker genital bölge sağlığı açısından da önemlidir. Şeker ve tatlı çok fazla tüketmeyin.
9) Genital bölgeniz ile ilgili size ters gelen bir durum varsa ya da size göre farklı ve acayip bir durum söz konusu ise mutlaka jinekoloğunuz ile temasa geçin.
TEILEN
Önceki İçerikBordo elbise için manikür renkleri
Sonraki İçerikTopuklar pürüzsüz ve bakımlı olarak nasıl yapılır?
Op. Dr. Emre Canverenler
• Kadın hastalıkları ve kadın doğum uzmanı •Eğitim: *Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi *Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı •Mesleki İlgi Alanları *Gebelik ve yüksek riskli gebelik takibi, *İnfertilite (Kısırlık) tedavileri, *Laparoskopik (Kapalı) Cerrahi, *Histeroskopik Cerrahi, İdrar kaçırma ameliyatları, *4 boyutlu ultrasonografi (Ayrıntılı Ultrasonografi), *Jinekolojik kanserler, *Vajinal estetik ameliyatlar, *Rahim ve idrar kesesi sarkma ameliyatları • Sorularınız ve İletişim: canverenleremre@gmail.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here