Etkili Olmanın ve İnandırıcı Olmanın Yolları Nelerdir?

0

Her bireyin karşısındaki kişilere karşı etkisi bulunmaktadır. Etkili olmak için konum veya rütbe önemli değildir. Etkili olmak öncelikle kişinin karşılıklı konuşurken yeterli düzeyde güveni ve bilgisi olması gerekmektedir. Kendisine ve bilgisine güvenen bir kişi karşısındaki kişiyi tekeline alarak etkiler. İnandırıcı olması da bilgisini karşıya düzgün iletmesi ile doğru orantılıdır.

Kişiler çevresine hitap ederken, iletmek istediği düşüncelerini karşısında bulunan kişilere yönelik düzeye indirgeyerek anlattığı takdirde etkili ve inandırıcı olması da bunun arkasından gelecektir. Siyaset adamlarının, öğretmenlerin veya bir sanatçının karşısında bulunan kişilere karşı yaptıkları konuşmaların etkili ve inandırıcı olduğunu görürüz. Bunun en büyük nedenleri, bu kişilerin alanlarında başarılı olmaları ve bilgi düzeyleriyle karşısındaki kişilere kendisini dinletmesiyle olur.

Eğer etkili ve inandırıcı bir kişi olmak istiyorsanız, bunun en başında hayatınızda tercih ettiğiniz yol ne ise; başarıya ulaşmanız ve kendinizi daima geliştirerek, çevrenizdekilere hitap edecek konuma gelmenizle olacaktır. Bir kişi kendini ne kadar geliştirirse aynı şekilde kendisine olan güveni de artacak ve etkili, inandırıcı bir birey haline gelecektir.

Her bireyin karşısındaki kişilere karşı etkisi bulunmaktadır. Etkili olmak için konum veya rütbe önemli değildir. Etkili olmak öncelikle kişinin karşılıklı konuşurken yeterli düzeyde güveni ve bilgisi olması gerekmektedir. Kendisine ve bilgisine güvenen bir kişi karşısındaki kişiyi tekeline alarak etkiler. İnandırıcı olması da bilgisini karşıya düzgün iletmesi ile doğru orantılıdır. Kişiler çevresine hitap ederken, iletmek istediği düşüncelerini karşısında bulunan kişilere yönelik düzeye indirgeyerek anlattığı takdirde etkili ve inandırıcı olması da bunun arkasından gelecektir. Siyaset adamlarının, öğretmenlerin veya bir sanatçının karşısında bulunan kişilere karşı yaptıkları konuşmaların etkili ve inandırıcı olduğunu görürüz. Bunun en büyük nedenleri, bu kişilerin alanlarında başarılı olmaları ve bilgi düzeyleriyle karşısındaki kişilere kendisini dinletmesiyle olur. Eğer etkili ve inandırıcı bir kişi olmak istiyorsanız, bunun en başında hayatınızda tercih ettiğiniz yol ne ise; başarıya ulaşmanız ve kendinizi daima geliştirerek, çevrenizdekilere hitap edecek konuma gelmenizle olacaktır. Bir kişi kendini ne kadar geliştirirse aynı şekilde kendisine olan güveni de artacak ve etkili, inandırıcı bir birey haline gelecektir

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here