Erkekler Neden Yalan Söylüyor?

0

Erkekler ilk olarak zorunda kaldığı durumlarda yalan söylemeye yatkındır. Karşılıklı ilişkilerinde eğer karşısındaki kişi onu çok sıkıyor, aşırı kıskanıyor, güvenmiyor ve gözü hep arkada kalıyorsa yalan söylemeye sebebiyet verecek durumlar fazladır. İlk olarak erkekler için en önemli şeylerden birisi güvendir. İlişkilerinde güven oturmuşsa karşısındaki kişiye yalan söyleme durumu o kadar azalır.

Karşılıklı güven olmadığı durumlarda kıskançlık, üzerine gelme, sıkma gibi durumlar ortaya çıkar. Bu durumlarda da bir kaçış yolu olarak yalan söylemek en basitidir. Bunun dışında bazı cinslerimde yalan söylemek yeme, içme kadar doğal bir durum olup, alışkanlık halini almış olabilir. Bu karakterde olan kişilerde sorun daha derinlerde yatmakta karşısındaki kişiden değil, erkeğin kendisinden kaynaklanmaktadır.

İkili ilişkilerini düzene oturtan bir erkek yalan söylemek zorunda kalmaz ve olduğu gibidir. Eğer yaşamı boyunca rol yapmış ve hiçbir zaman olduğu gibi olmadıysa bir erkek çoğu zaman yalan söylemeye mecbur kalır. Çünkü karşısındaki kişi onun gerçek yüzünü bilmez, sadece bir maskeye karşı ilişkisini devam ettirir.

erkekler-neden-yalan-soyluyo

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here