En Etkili Anti Aging Yüz Maskeleri

0

1. Günaydın maskesi.

1 yemek kaşığı. Bebeğin tozu kalendula tentürü ile yoğun bir kitle oluşana kadar karıştırılır. Maskeyi yüzeye 15 dakika boyunca uygulayın. İşlemin sonunda, maskeyi nemli bir pamuklu çubukla dikkatlice çıkarın.

2. Maske çilekten (çilek) yapılmış.

3-5 çilek yüz derisinde düzeltin. Eşit dağıtın. 5-10 dakika bekletin. Prosedürden sonra, oda sıcaklığında su ile durulayın.

3. Maske, solaryumu ziyaret ettikten veya güneşte uzun süre kaldıktan sonra özellikle yararlıdır.

4. Çay maskesi.

3 çorba kaşığı yeşil çay toz haline getirin, 2 çay kaşığı ekleyin. nişasta, 2 çorba kaşığı. kefir ve 0,5 tk. Zeytinyağı. Karışım yüze 10-15 dakika boyunca uygulanır. Bir süre sonra maskeyi ılık suyla yıkayın.

Yeşil çay, kapların duvarlarını güçlendirecek, kefir yüz derisinin elastikiyetini arttırmaya yardımcı olur, zeytin yağı yumuşatır ve nişasta gözenekleri giderir.

5. Aloe ve limonla maskeleyin.

Karışım 1 çay kaşığı. Aloe krema proteinli (önceden soğutulmuş) 1 yumurta ve 1 limon suyu. Yüz maskesini yüze uygulayın. İlk katın kurutulduktan sonra bir tane daha uygulayın ve 15 dakika bekletin. Maskeyi ılık suya batırılmış bir bezle çıkartın. Yüzünüzü serin su ile yıkayın.

Bu maske kırışıklıkları beyazlatır ve pürüzsüzleştirir.
Maske “Her şey el altında.”

Dikkat lütfen! Bal içeriyor. Cildi alerjik reaksiyon için kontrol edin.

Büyük bir aloe kâğıdını bir bulamaç haline getirin, 1 çay kaşığı ekleyin. bal ve 1 yemek kaşığı. süt. Karışımı karıştırın ve yüzünüze uygulayın. 20 dakika sonra. ılık su ile durulayın.

6. Patates püresi maskeleyin.

2 yemek kaşığı yağsız patates püresi (!) Hafifçe sıcak bir halde soğutun ve yüzünüze sürülür. 20 dakika sonra ılık su ile durulayın.

Bu maske, yorgunluk izlerini ortadan kaldırır ve kırışıklıkları yumuşatır.

7. Hardal maskesi.

1 çay kaşığı kuru hardal dilimlenmiş 2 çay kaşığı. bitkisel yağ. İyi karıştırın. Yüz maskesini 5-6 dakika boyunca uygulayın. Yüz, buğulanmamalıdır. Ilık su ile yıkayın.

8. Yulaf ezmesi maskesi.

2 yemek kaşığı Yoğurk ılık sütte koyun, 0,5 çay kaşığı ekleyin. bal. Karıştırınız. 20 dakika boyunca yüzünüze uygulayın.

9. Maskeyi ılık su ile çıkarın ve cildi bitkisel yağ ile silin.

Ve sonuç olarak böyle bir tavsiye. Evde herhangi bir yaşlanmayı önleyici maske uyguladıktan sonra, maydanozun kaynatılmasıyla yüzünüzü yıkamaya (taze veya kuru – bunun fark etmez) yararlıdır.
Buna ek olarak, kaynatmayı buz şeklinde dondurun ve sabah ve akşam losyon yerine yüz cildi silin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here