Eller İçin 5 Süper Maske

0

Eller, bir kadının kartvizitidir!

Ellerinizin güzel ve bakımlı olmalarını ister misiniz? En etki sadece 5 maskeyle güzel ve pürüzsüz ellere sahip olabilirsiniz.

Yumuşatıcı Maske

5 çorba kaşığı yulaf ezmesini iki çorba kaşığı demlenmiş siyah çay ile karıştırın. Elde edilen kütleleri elinize koyun, bir saat pamuklu eldiven giyin. Mümkünse, gece boyunca maskeyi bırakın, sabah eller bebeğinki gibi yumuşak ve pürüzsüz olacaktır.

Yaşlanma önleme maskesi

Küçük bir öğütücü küçük bir elma (sarı veya kırmızı) üzerine sürtün, üç çay kaşığı zeytinyağı ve krema (veya ekşi krema) ekleyin. Ortaya çıkan yudum elini koydu, 20 dakika beklet ve ılık su ile durulayın, etkiyi ilk işlemden sonra fark edilirsiniz. Bu arada, bu maske yüz için harika.

Besleyici maske

Bir çay kaşığı bal ve yumurta sarısı ile karıştırın ve sonra ellerinizi koyun, pamuk eldivenleri veya plastik poşetleri koyun ve 20 dakika beklettikten sonra ılık su ile yıkayın. Böyle bir el maskesi cildinizi iyi besler.

Yatıştırıcı maske

Dört patates soyun, pişinceye kadar kaynatın ve sonra ezin ve dört çorba kaşığı süt ile karıştırın. Elde edilen patates püresine ellerinize koyun ve soğuyana kadar bekletin. Maske küçük çizikleri iyileştirir ve hava koşullarına dayanan cildi rahatlatır.

Temizleme Ovma Maskesi

İki çorba kaşığı bitkisel yağ ile dört çorba kaşığı toz şeker karıştırın. Çevreleyen masaj hareketleri, sonuçtaki yudumun cilde sürülmesini sağlayın. Üç dakika beklettikten sonra ılık suyla durulayın. Bir çorba kaşığı limon suyunu bir kaşık tuz ile (tercihen büyük olanı) karıştırarak bir başka fırçalama yapılabilir.

Dikkat: Ellerinizde çizik veya enflamasyon varsa, limon suyu ve diğer asitleri içeren maskeleri kullanmanız tavsiye edilmez.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here