Düz bir karın için yapılması gerekenler

0

Yıllardır birçok kişi estetik, kaslı ve yağsız düz bir karın sahibi olmanın hayalini kurar. Şok diyetler uygulanır, nefessiz kalana kadar mekik çekilir ama yine de böyle bir karın sahibi olunmaz. Düz bir karın sahibi olmak aslında doğru diye bilinen yanlışlar nedeniyle imkansız hale gelmektedir.

Düz bir karın için yapılması gerekenler;

  • İlk olarak mutlaka yatmadan önce yemek yemeyi tamamen kesin. Çok acıktıysanız ve duramıyorsanız; bir tane meyve tüketin. Ancak şekeri yüksek olan değil, lifi yüksek olan bir meyve yiyin.
  • Günlük vücudunuzun ihtiyacı olan su miktarına dikkat edin. Düzenli olarak 2.5 litre su içmek hem metabolizmanızı hızlandıracak hem de toksinlerin atılmasına yardımcı olacaktır.
  • Bir anda kilo verdiren şok diyetleri yapmaktan vazgeçin. Bu diyetler vücuttaki yağ oranını değil, su ve kas oranını azaltmaktadır. Aynı zamanda vücudunuzdaki su ve kas giderken, aşırı kortizon hormonu salgılanmasından dolayı vücutta yağ birikiminin artmasına neden olur.
  • Mutlaka düz bir karın için sabırlı olun ve aerobik ile kardiyo yapmayı birleştirerek, belirle set aralıklarında çalışmaya özen gösterin. Karın kaslarınızı çalıştırmaya özen gösterin ve sabırlı olun.Düz bir karın için yapılması gerekenler 1

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here