Doğru ve Düzenli Yürüyerek Ayda 4 Kilo Verin

0

Yaz aylarına girdiğimiz üzere kilo problem olmuştur, Hep yarınlara ertelediğimiz diyetler yada yarın başlarım düşünen kişiler biliyor ki bu zorlu günlerin üstesinden gelemeyecekler. Ama üzülmeyin bir çok uzman düzenli yürümenin hem vücudumuz için faydalı hemde sürekli yapıldığın da vücut direncinin yükselmesinde, fit olmasında ve daha sağlıklı bir vücuda sahip olmamıza yararlı olmaktadır.

Doğru yürümek vücudumuzun dil ve kollarımızın rahat hareket etmesi ve ayaklarımızı dizlerimiz den bükerek yada kırarak yürünmeli yani yürürken vücudumuzun her bölgesi hareket etmeli bu sayede vücudumuzun her bölgesinde yağ yakımı ve kasların hareket etmesini sağlamaktadır.

yuruyus_a696ef91-b6f0-4dcf-8839-7cf8c4182b3f_1

Tempolar düzenli olması yani ne yavaş nede hızlı yürüyüş hızınızı kendinize göre ayarlamalısınız sizi çok yormadan daha fazla yürümenizi sağlamanız gerekir.

Her gün düzenli tempoda 35-40 dakika yürümelisiniz, ilk 3 gün zorlanma yaşayabilirsiniz fakat diyet yapmaktan daha sağlıklı bir yol olduğunu unutmayın.

Hayatınızdan beyaz ekmeği azaltmanızı hatta kesmeli çayınızdan ve kahvenizden şekeri azaltmalı ama hiç kullanmazsanız ilk 1 hafta zorlanırsınız 2. haftaya girdiğinizde ise yanlışlıkla çayın içine atılan şekeri yani şekerli çayı içemeyeceksiniz çünkü çayın tadını daha iyi alacaksınız ve çevrenizdekilere tavsiye edeceksiniz ve aynı şekilde kahvenizi de aynı şekilde uyguladığınız da kahvenin kalitesini bile fark edebilirsiniz.

Sizi her gün park, yürüyüş alanları ve doğaya çağırıyoruz bu sizin sağınızı ve sizi zinde tutmasına neden oluyor, hem de sosyal bir etkinlik olarak ta düşünebilirsiniz.

26844

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here