Dişlere Zararlı 7 Alışkanlık

0

Biberon kullanımı; bebeklerin diş gelişiminin bozulmasına biberon kullanımı oldukça zarar vermektedir. Bu nedenle bebekler belli bir gelişime ulaşıp, katı besinler tüketmeye başladığında biberon kullanımı bırakılmalıdır.

Sigara kullanımı; dişlerin renginin sararmasında, lekelerin oluşmasında ve diş eti rahatsızlıklarının meydana gelmesinde büyük rol oynamaktadır.

Diş gıcırdatmak ve sıkmak; gün içerisinde veya uyurken farkında olmadan dişlerin gıcırdatılması ve sıkılması gün içerisinde ağzı yaparak kendini göstermektedir. Bu durum diş eti çekilmelerine, diş çürümelerine ve aşınmalarına neden olmaktadır.

Şekerleme tüketmek; gün içinde yüksek oranda şekerleme tüketilmesi düzenli olarak dişlerin fırçalanmaması durumunda çürüklerin meydana gelmesine yol açmaktadır.

Sporcu içeceği tüketmek; sporcu içecekleri spor yapanlar içinde fayda sağlasa da aşırı tüketimi içeriğinin asit içermesinden dolayı diş minelerinin aşınmasına neden olmaktadır.

Diyet hapları; kilo vermek için kullanılan haplar çabuk kilo kaybetmeyi sağlasa da, diş eti çekilmesi ve diş kayıplarına neden olmaktadır.

Şişe kapaklarını dişle açmak; metal kapakları dişle açmak dişlerin çatlamasına, aşınmasına ve çürümesine yol açmaktadır. Çok zararlı bir alışkanlıktır.

dislere-zarar-veren-7-ilginc-aliskanlik

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here