Diş Ağrısı İçin 5 Öneri

0

Diş ağrısına çözüm olarak uygulanan bu çözümlerin geçici olduğu unutulmamalı ve mutlaka bir diş hekimine görülmesi gerektiği önemlidir.

İlk önce dişlerin fırçalanması önemli bir uygulamadır. Dişte bulunan çürüğe sıkışmış ve ağrıya neden olan  besinlerin uzaklaştırılmasına yardımcı olur.

Ardından diş ipi ile dişlerin temizlenmesi ağrının azalması için en iyi çözümlerden biridir.

Bu yöntem sonucunda   diş ağrınız azalmıyorsa, tuzlu su veya sirkeli su gargarası ile diş ağrılarınızı kısmen uyuşturabilirsiniz. Bu şekilde bulunan şişliklerin azalmasına ve bakterilerden de temizlenmesine fayda sağlamış olursunuz.

Ağrıyan dişiniz ile bir şey yediğinizde çok fazla ağrıya neden oluyorsa, iltihaplanma göstergesi olabilmektedir. Bu şekilde ağrı olduğunda diş hekiminiz ve görüşerek de antibiyotik ve ağrı kesici kullanımını tercih edebilirsiniz.

Yüzyıllardır kullanılan doğal yöntemlerden bir tanesi de, kuru karanfil veya karanfil yağıdır. Diş ağrısına iyi gelen karanfil yağının antiseptik ve anestezik özellikleri bulunmaktadır. Ağrıyan bölgeye konulup bekletildiğinde bölgeyi uyuşturarak, ağrı hissini azaltır ve çürük dişin çevresindeki zararlı  bakterileri de yok eder.

toothache
toothache

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here