Daha büyük gözlere sahip olmak için ne yapmalı?

0

Göz makyajının bakışlarınıza güzellik katması açısından doğru yapmak oldukça önemlidir. Ayrıca göz şeklinize göre makyaj yapmanız gerekir.

İşte gözlerinizi daha iri gösterecek 6 makyaj hilesi:

– Beyaz kalem kullanmak gözlerde büyük farklılıklar yaratır. Alt kirpik diplerinizin iç kısımlarında beyaz kalem, dış kısımlarında ise siyah kalem kullanın.

goz

– İki farklı göz farı kullanın ve bu farları göz kapaklarınızda karıştırın. Bu çok renkli görünüm ışığı daha fazla yansıtacak ve gözlerini daha ışıltılı göstereceği için bakışlarınız daha dikkat çekici olacaktır.

– Kirpik kıvırıcı kullanın. Kıvırıcıyı kirpik diplerinizin hizasına getirin ve nazikçe 3 defa kıvırma işlemini gerçekleştirin. Daha sonra kıvırıcıyı yukarı doğru yönlendirin ve kirpiklerinin kalan kısmı için de aynı işlemi tekrarlayın.

kahverengi-göz-makyaj-önerileri

– Daha belirgin kirpikler için, kıvırıcıyı 10 saniye kadar saç kurutma makinesi altında bekleterek ısınmasını sağlayın. Isı, kirpiklerini şekillendirmede etkiyi 2 kat arttırır.

– Kaş şekline özen gösterin. Düzgün ve şekilli kaşlar, gözlerinizi daha vurgulu hale getirecektir.

– Far kullanmayı alışkanlık haline getirin.

Farı kaş kemiklerine doğru hafifçe yayarak gözlerinizi daha büyük göstermeniz mümkün.

Yeşil gözlüler kum rengi ve morun tonlarını, mavi gözlüler kahverengi ve füme tonlarını, kahverengi gözlüler altın ve pembe tonlarını tercih edebilirler.

yuvarlak-göz-makyajı-nasıl-olmalı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here